שי מלכה
שי מלכה צילום: ערוץ 7

שי מלכה מנכ"ל מפלגת זהות הודיע אחר הצהריים (חמישי) כי לא יתמודד ברשימת המפלגה לכנסת למרות בקשתו של היו"ר משה פייגלין.

"לצערי הרב, בשבוע האחרון לא עסקתי בניהול המפלגה ולא בניהול הקמפיין, אלא רק במשבר הפנימי הזה שפקד את הבית הרעיוני והפוליטי שלי - את זהות", כתב מלכה בדף הפייסבוק האישי שלו.

לדבריו, "הזדעזעתי לגלות עד כמה תפיסת חלק מהאנשים אותי, רחוקה אלפי שנות אור מתפיסתי את עצמי ומהאמת".

"עברתי מסע הכפשות, שקרים והרעלת בורות המים שהיו האוצרות של המפלגה. פרצה אש המחלוקת במחנה", טען מלכה בפוסט שפרסם.

"אני כואב את הבגידה של הקרובים ביותר, כואב את השקרים וכואב את הנכונות של חלק מאנשי המחנה לשרוף את הכל ובכל מחיר בשם ה'אמת', 'המוסר' ו'הצדק'", הוסיף.

"לא יכולתי לשער בחלומותיי הפרועים ביותר, שאמצא את עצמי מסומן כמי שעומד בין החזון של זהות, של משה ושלי עצמי, לבין איחוד השורות הפנימי שלנו – לצורך הסתערותה של זהות על מערכת הבחירות. לאורך כל הדרך, אמרתי למשה שקיומה של זהות חשוב לי עשרות מונים יותר מכל כיסא, או תפקיד. הגשמת חזון החירות והזהות הם ייעוד חיי. התגשמות הבשורה של זהות ומימוש ההבטחה שלנו לבוחר, חשובים לי עשרות מונים מעצמי", ציין מלכה.

"אתם יודעים, יש בינינו הזהותניקים שותפות גורל. כתפינו נושאות את כובד ההבטחה, את החלומות והתקוות של כל אותם עשרות אלפי האנשים שהצביעו לזהות בתקווה לעתיד טוב יותר. אני לעולם אתייחס לכך ביראת הכבוד הראויה. אני יוצא מחוזק ונחוש בצדקת הדרך ובחשיבות הבשורה של זהות לעם ישראל", חתם מלכה את דבריו.