האו"ם מצדיע לחדשנות הישראלית

הטכנולוגיות הישראליות הוצגו באו"ם לדיפלומטים ונציגי ממשל מרחבי העולם.

ניצן קידר , ט"ו בתמוז תשע"ט

האירוע המיוחד באו"ם
האירוע המיוחד באו"ם
צילום: משלחת ישראל לאו"ם

אירוע חגיגי בסימן החדשנות הישראלית נערך אמש (רביעי) במטה האו"ם בניו יורק.

דיפלומטים ונציגי ממשלות מרחבי העולם, בכירי האו"ם ונציגים מארגונים יהודיים ופרו ישראליים היו בין האורחים שנחשפו לטכנולוגיות ישראליות חדשניות בתחומי המים, החקלאות ובנושאים חברתיים.

מטרת האירוע, שאותו יזמה משלחת ישראל לאו"ם, הייתה בין היתר לחבר בין התעשייה המקומית לממשלות ובכירים מהקהילה הבינלאומית אשר נמצאים במטה האו"ם במסגרת שבוע רם-דרג שהתקיים כחלק מקידום יעדי הפיתוח בר-קיימא שקבע האו"ם למדינות החברות.

חברת "נוף״ שהשתתפה באירוע הציגה טכנולוגיה ייחודית להסבת כליות מלאכותיות משומשות לסינון וטיהור מי שתייה, לאחר שאלו עברו חיטוי. חברת נוספת בשם Hilico הציגה דרך פשוטה וחסכונית לאסוף מי גשמים, ל"פלטר" אותם ולהפוך אותם למים נקיים לגמרי הניתנים לשתייה בצורה מהירה וקלה.

"משב", סוכנות הסיוע של הלאומית של ישראל, הציגה את פעילותה הענפה בתחומי הפיתוח עם מדינות העולם. חברות וארגונים נוספים שהשתתפו באירוע: SupPlant, קרן רש"י, Social finance Israel, SmartWater.

השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין, ייצג את ישראל באירוע. "אנו חוגגים אירוע שמשלב בין החדשנות הישראלית ליעדי פיתוח בר-קיימא של האו"ם. באירוע ייצגתי את הממשלה כשר להגנת הסביבה - תחום מתפתח, עדכני ועכשווי הנוגע לחיים של כולנו - וגם כשר לירושלים ולמורשת, תפקיד שאולי מפתיע לשמוע, אבל כבר לפני 2,700 שנה היה בישראל שר לענייני ירושלים, כפי שמעידה חותמת עתיקה שהצגתי באו"ם. כשר, אני מאחד בין העבר המפואר והעתיד המבטיח והחדשני".

השגריר דני דנון שלח ברכה לבאי האירוע ומסר, "מה שראיתם עד כה זוהי רק ההתחלה. ישראל תמשיך לעמוד בחזית החדשנות ונכונה להמשיך ולחלוק את הידע שרכשנו עם אומות העולם".