"מנצח יהודה" לשירותי הביטחון אלירן אהרון

מאות מבוגרי מסלולי הצבא החרדיים, הנמצאים סמוך לשחרור, השתתפו אתמול (רביעי) בכנס אקדמיה ותעסוקה המותאם במיוחד עבורם.

בכנס "מקצוע לחיים" השתתפו נציגי המוסד והשב"ס שאיתרו מועמדים פוטנציאליים. במהלך הכנס נערכו הכשרות מקצועיות וסדנאות בנוגע לזכויות החיילים המשוחררים.

מדובר בכנס תעסוקה ראשון מסוגו שנערך ביוזמת שלושה גופים: עמותת "נצח יהודה", מנהלת החרדים הצבאית והאגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון, שמשולב בו גוף ביטחוני משמעותי כמו המוסד.

איש המוסד שהוביל את המהלך אמר "הייתי בהמון ירידים בשנים האחרונות - זהו היריד הכי גדול כמותית והכי מרשים שהיה לנו, אנו שמחים שהגענו".

ראש מנהלת החרדים הצבאים, סגן אלוף תלם חזן, פנה לחיילים ולבוגרים ואמר "יום זה הוא יום ייחודי במינו עבורי ועבור כלל הנוכחים באירוע הזה. הרמנו את היום הזה עבורכם, על מנת שתוכלו להמשיך בתהליך אותו התחלתם בשירותכם הצבאי, הפיתוח האישי ורכישת כלים מקצועיים לחיים - מוצגות לפניכם שלל הזדמנויות בתעסוקה ובהשכלה".

הוא הוסיף, "אנו במנהלת החרדים הצבאית משמשים כבית לחייל החרדי בצה"ל ובשיתוף פעולה עם אנשים טובים ורבים נסייע בליווי לחיילים החרדים הרבים שהשתחררו לאחר שירות משמעותי תחת המסלולים החרדיים בצה"ל. הצלחתכם היא הצלחת כולנו, נמצאים איתנו חיילי שנת מעו"ף הלומדים בימים אלו לקראת השחרור, אתם הבוגרים מהווים דוגמא אישית עבורם לשאיפה והצלחה בחיים".

ראש החטיבה לגיוס ומסלולים תורניים במשרד הביטחון אודי דרור אשר יזם והיה שותף לאירוע, מסר כי ״מדובר בכנס ראשון מסוגו, חיוני עבור הנגשה של המידע לחייל והבוגר החרדי. עסקנו רבות במתן מענה מלא וזה אחד הדרכים. אנו בשנה של פריחה ועשייה משותפת וחשובה והכנס הזה הוא הוכחה לכך״.

מנכ"ל עמותת "נצח יהודה" יוסי לוי התייחס לנושא שירות החרדים בצה"ל: "עשיתם שירות משמעותי וייחודי, כל שנותר לברך אתכם הוא שחבריכם שלא לומדים בישיבה ולא ממצים את יכולותיהם, יהיו כמותכם - שומרים על המסורת היהודית ועל התרבות החרדית וגם תורמים ומקריבים למען עם ישראל".

צילום: אלירן אהרון
צילום: אלירן אהרון
צילום: אלירן אהרון
צילום: אלירן אהרון
צילום: אלירן אהרון
צילום: אלירן אהרון
צילום: אלירן אהרון
צילום: אלירן אהרון