החשד: השתמש בתוארו לסייע לחברות עסקיות תמורת שכר

זאב דולינסקי, יועצו האישי של הנשיא ריבלין, הוא עובד בית הנשיא שנחקר באזהרה בסוף השבוע. סנגורו: כל מעשיו של מרשי היו חוקיים.

ערוץ 7 , י"ח בתמוז תשע"ט

יחידת להב 433
יחידת להב 433
פלאש 90

עובד בית הנשיא שנחקר באזהרה בסוף השבוע הוא זאב דולינסקי, יועצו האישי של הנשיא ראובן ריבלין - כך הותר הבוקר (ראשון) לפרסום.

דולינסקי נחקר ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 בחשד לביצוע עבירות מתחום טוהר המידות, ולאחר חקירתו שוחרר לחמישה ימי מעצר בית.

על פי החשד, דולינסקי השתמש בתוארו כיועץ הנשיא ריבלין בכדי לסייע, תמורת שכר, לחברת תרופות ישראלית שביקשה לשווק את מוצריה באפריקה.

דולינסקי טען בחקירתו כי פעל כחוק, וכי הוא אף דיווח על כל הכנסותיו לרשויות המס. סנגורו, עו"ד ששי גז, מסר בתגובה: "כל מעשיו של מרשי היו חוקיים לגמרי ולא נפל בהם כל רבב. לכן הוא גם שוחרר. מרשי תרם כל חייו לציבור וימשיך לעשות זאת".

נציין כי זאב דולינסקי הוא פעיל ליכוד ותיק המלווה את ריבלין בתפקידיו השונים מזה שני עשורים, ונחשב לאחד האנשים הקרובים ביותר לנשיא.

מבית הנשיא נמסר כי "להנהלת בית הנשיא הועבר עדכון ממשטרת ישראל בדבר זימונו של אחד מעובדי המשכן לחקירה. פרט למידע זה, לא ידוע לנו במה הדברים אמורים ואנו כמובן נעמיד לרשות המשטרה כל שיידרש על מנת להביא את העניין לבירור בהקדם האפשרי".