מינהל הבטיחות במשרד העבודה והרווחה השעה עגורנאי (מפעיל מנוף מסוג עגורן) מתפקידו לחודש בשל התנהלות רשלנית ומסוכנת באתר בנייה א.ג.ט.א.ל בירושלים.

בעקבות הביקורת שנערכה באתר הבניה נסגר האתר כולו בצו בטיחות כולל עקב ריבוי ליקויים.

הביקורת נערכה לאחר שביום חמישי האחרון התקבל במינהל סרטון שבו נראה עגורנאי, באתר בנייה ברחוב הרא"ה 10 בירושלים, כשהוא מפעיל מנגל בתוך תא העגורן בזמן שהוא עובד בגובה.

העגורנאי צילם את הסרטון ואף הפיצו לאנשים שונים תוך שהוא מתגאה במעשיו.

הפעילות שתיעד בוצעה באתר של הקבלן "רוני, אלי ואבי יוזמה", ובמינהל הבטיחות ציינו היא מציגה זלזול בכל נוהל עבודה אפשרי, ומסכנת את כל עובדי האתר כמו גם את עוברי האורח.

בעקבות הסרטון, הגיעו הבוקר (ראשון) מפקחי מינהל הבטיחות, מלווים במפקחת אזורית מטעם משרד העבודה והרווחה לאתר הבנייה לבירור מיידי מול העגורנאי ומנהל העבודה בשטח.

העגורנאי הודה במעשיו ולהגנתו טען כי מדובר במנגל חשמלי ולא עם אש גלויה. בתגובה נמסר לו כי מדובר בהתנהלות רשלנית שעלולה היתה לעלות בחיי אדם.

לאחר תום הבירור, רשיונו של העגורנאי נלקח והוא הושעה כאמור מיידית לחודש על ידי מפקח עבודה ראשי בפועל. בנוסף, לאחר שהתנהלות העגורנאי העלתה חשד ממשי לתרבות רשלנית כוללת באתר ובמסגרת פעילות האכיפה במקום נמצאו ליקויים חמורים נוספים באתר כגון: כבלים חשופים העלולים לגרום להתחשמלות, גידורים חסרים בפתחים ובפירים, ליקוי בפיגומים ועוד. כתוצאה מכך נסגר האתר כולו בצו בטיחות כולל עד להשלמת כל הליקוים, בנוסף להשעיית העגורנאי.

הממונה על זרוע העבודה, מרדכי אלישע, מסר "מדובר במקרה מסוכן מאד שאין לעבור עליו לסדר היום. הנחיתי את מינהל הבטיחות בזרוע העבודה לפעול מיידית ובכל האמצעים הדרושים, כנגד העגורנאי שעשה שימוש רשלני ומסוכן ביותר שעלול היה לפגוע בעובדים ובציבור בצורה החמורה ביותר. מזה זמן רב שאנו מתריעים על התרבות הרשלנית והמזלזלת באתרי הבנייה ומפצירים בקבלנים להבטיח יישום הוראות הבטיחות ושמירה על חיי אדם. נמשיך לנקוט ביד קשה כלפי כל מי שיפעל באופן לא בטיחותי ויעבור על דרישות החוק, עד שנראה שינוי ממשי בנושא."