מתקבלים ללימודי רפואה בהונגריה עם המכינה ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'

לימודי רפואה בחו"ל ובהונגריה ובצ'כיה בפרט הפכו עם השנים לטרנד פופולארי בקרב ישראלים רבים.

תגיות: לימוד רפואה
מכללת תל אביב מדיקל קולג' , י"ט בתמוז תשע"ט

לימודי רפואה
לימודי רפואה
צילום: מכללת תל אביב מדיקל קולג'

אלו אינם מוכנים להתפשר על רמה אקדמית מכובדת יחד עם לימודים בסביבה ותנאים ייחודיים.

בישראל, דרישות האקדמיה לשם קבלה ללימודי הרפואה הינם מהגבוהות בעולם- עובדה אשר מביאה לא מעט ישראלים לשקול באופן רציני את לימודיהם במוסדות נחשקים אחרים מעבר לים, כדוגמת הונגריה אשר קיימים בה מספר אוניברסיטאות איכותיות וותיקות ללימודי רפואה, אך יחד עם זאת, תנאי הקבלה אליהן הן בלתי מתפשרות בלשון המעטה.
לעומת זאת, יוקר המחיה בהונגריה נחשב סביר עבור הסטודנט הממוצע, ניתן לומר שאפילו זול מהממוצע, לשם המחשה, עבור הסטודנט הישראלי יספיקו לא יותר מ-1000 אירו לחודש עבור מחיה ברמה טובה, אשר כוללת בין היתר עלות עבור שכירות של דירה למגורים, והוצאות כלליות של אוכל, ביגוד, בילויים.

שכר הלימוד הממוצע ללימודים באוניברסיטה לרפואה בליטא, הונגריה וצ'כיה עבור כל סטודנט ללא קשר למוצאו, עלול להגיע ל-14,000 יורו.

דרישות הקבלה לאוניברסיטה לרפואה בהונגריה, ליטא וצ'כיה

מבחינת תנאי הקבלה הנדרשים, על המועמד להחזיק בתעודת בגרות ראויה, וכן ידע בשפה האנגלית ברמה מתקדמת - יצויין כי עבור סטודנטים זרים, הלימודים באוניברסיטאות בליטא, בהונגריה וצ'כיה נערכים בשפה האנגלית.

למען הכנות והסר ספק, דרישות הקבלה לאוניברסיטה לרפואה בצ'כיה והונגריה נחשבות מחמירות במיוחד, לא פחות מאלה הנדרשות מאוניברסיטאות בישראל, ועל הסטודנט להוכיח ידע מספק בתחומי המדעים ברמה על-יסודית, לרבות במקצועות הכימיה, הפיזיקה, מתמטיקה, ביולוגיה וכיוצ"ב.

עבור ישראלים המעוניינים להתקבל ללימודי רפואה באוניברסיטה בליטא אשר אינם בעלי הידע הנדרש בתחומי המדעים, ניתנת האופציה הייחודית של השלמת ידע זה באמצעות מכינה ללימודי רפואה בחו"ל של מכללת תל אביב מדיקל קולג' אשר מנפיקה תעודה המשמשת כאסמכתא רשמית המוכרת על ידי האוניברסיטאות לרפואה בחו"ל, ובליטא בפרט.

תעודה זו בכוחה לפטור את המועמד ממבחני קבלה מסויימים. ניתן לומר כי לימודים במכינה מגדילים את הסיכוי באופן משמעותי את הקבלה לאוניברסיטאות ללימודי רפואה בחו"ל.

על לימודי הרפואה בליטא

ישנן בליטא שתי אוניברסיטאות מכובדות ויוקרתיות במיוחד הרלוונטיות עבור סטונדטים זרים:

- אוניברסיטת קאונס אשר נוסדה בשנת 1919

- אוניברסיטת וילנה אשר נוסדה בשנת 1579 והיא נחשבת הוותיקה במזרח אירופה

בשתי אוניברסיטאות אלה תנאי הקבלה דיי מחמירים, כאשר בווילנה נדרש המועמד לצלוח במספר בחינות קבלה, כולל מבחני SAT בביולוגיה, אנגלית במבחן IELTS או TOFLE+. נתון נוסף לציון הוא שעבור סטודנטים זרים, שפת הלימוד באוניברסיטאות הללו היא אנגלית.

קיימים מגוון מסלולי לימוד בשלל מקצועות הרפואה המוצעים עבור הסטודנטים, אשר משלבים בתוכם עבודה תיאורטית לצד עבודה מעשית, ברמות ידע הגבוהות ביותר. את פערי הידע הקיימים אצל סטודנטים רבים מישראל, ניתן ורצוי להשלים על ידי לימודי מכינה ללימודי רפואה בחו"ל,

כדוגמת תל אביב מדיקל קולג' – המכינה ללימודי רפואה בחו"ל, הנחשבת למכללה המובילה בתחום בישראל. חשוב להדגיש כי כישלון בבחינות הקבלה לאותן אוניברסיטאות יגרור שנת המתנה נוספת עד שניתן יהיה לגשת שוב לבחינה.

מדוע דווקא לימודי רפואה בליטא, הונגריה וצ'כיה?

את הידע הרב הנרכש בלימודי הרפואה בליטא, מיישמים הסטודנטים בבית החולים האוניברסיטאי, שם רוכשים נסיון מקצועי רב הנעשה בפיקוח צוות רופאים מומחים, מרצים מנוסים ומתרגלים בעלי רזומה עשיר, ביחד עם ציוד טכנולוגי מהמתקדמים בעולם. בנוסף, בבית החולים האוניברסיטאי בליטא,המושך אליו מומחים מרחבי העולם כולו, לרבות ישראלים, מבוצעים מגוון טיפולים מהמורכבים שיש, כגון טיפולי השתלות על סוגיהם.

מכללת תל אביב מדיקל קולג' - המובילה בתחום המכינות ללימודי רפואה בחו"ל

על מנת להבטיח את הקבלה ללימודי הרפואה בליטא, רבים מהישראלים מעדיפים להקדיש את השנה הקודמת ללימודים, במכינה ללימודי רפואה בחו"ל, כזו המספקת את הבסיס המקיף הנדרש עבור המומעד הפוטנציאלי. דוגמא לכך ניתן למצוא במכללת תל אביב מדיקל קולג', הידועה כמובילה בתחומה בישראל.

הייחוד של מכללת תל אביב מדיקל קולג' בא לידי ביטוי ביחסי השיתוף פעולה האקדמי שלה עם אוניברסיטאות בחו"ל, לרבות עם אוניברסיטאות ליטאיות וצ'כיות אשר גם הן משפות פעולה עם אוניברסיטאות אחרות נוספות ברחבי אירופה. מה שמבטיח קשרים והתנסויות עבור הסטודנט הישראלי.

כמו כן, תכנית הלימודים וההסמכות אותן מעניקות האוניברסיטאות לרפואה בהונגריה, ליטא וצ'כיה הינן מוכרות על ידי האיחוד האירופאי, מה שמקנה את היכולת עבור בוגרי האוניברסיטאות לעבוד בכל העולם.

מהי מכינה ללימודי רפואה בחו"ל?

מקצוע הרפואה הינו אחד המקצועות בעלי הביקוש הגבוה ביותר ביחס למקצועות אקדמיים אחרים. עקב עובדה זו, מטבע הדברים, נוצרת תחרות גבוהה בקרב האוניברסיטאות לרפואה השונות. רק הסטודנטים אשר יוכיחו את הידע הרב בנושאים הרלוונטיים, יהיו זכאים לקבלת ההיתר הנכסף להיות חלק מאותן אוניברסיטאות. בדיוק לשם מטרה זו הוקמה מכללת תל אביב מדיקל קולג' - להגדיל את סיכויי המועמדים הפוטנציאליים להתקבל ללימודי הרפואה באחת מאותן אוניברסיטאות נחשקות באירופה, ובכך בעצם להוות עתודה מקצועית למוסד הרפואה בישראל.

ניתן למנות מספר יתרונות בולטים אצל מכללת תל אביב מדיקל קולג':

- תוכנית לימודים מוכרת - תחתיה של המכינה לרפואה ישנם מאות בוגרים אשר עברו בהצטיינות את בחינות הקבלה והתקבלו ללימודים באוניברסיטאות הנ"ל:

הונגריה – אוניברסיטת סמלוויס, אוניברסיטת סגד, אוניברסיטת דברצן.

פולין – האוניברסיטאות בוורשה, פוזנן, שצ'צ'ין , גדנסק, לובלין, קולגיום מדיקום, קרקוב.

בצ'כיה – אוניברסיטת צ'ארלס בפראג(הפקולטה הראשונה,השניה, השלישית) , אוניברסיטת מסאריק בברנו , אוניברסיטת פלצקי באולמוץ , אוניברסיטת אוסטרבה, הפקולטה לרפואה בהרדץ' קרלובה.

איטליה – אוניברסיטת הומניטס , אוניברסיטת סאן רפאלה , אוניברסיטת פאביה , אוניברסיטת לספיינצה ברומא , האוניברסיטה לרפואה בנאפולי , האוניברסיטה לרפואה בבארי, האוניברסיטה לרפואה בטורינו, האוניברסיטה לרפואה בבולוניה.

ליטא – אוניברסיטת קאונס ( LSMU ) , אוניברסיטת וילנה.

בולגריה – אוניברסיטת פלובדיב , אוניברסיטת ורנה , אוניברסיטת סופיה , אוניברסיטת פלבן.

- בחינות הקבלה לאוניברסיטאות בחו"ל מתקיימות במכללה

- תוכנית לימודים המבוססת על סילבוס בחינות הקבלה באונ' באירופה

- לימודים בשפה האנגלית - הלימודים במיכנה נעכים בשפה האנגלית, לדמות את רמת הלימוד באוניברסיטאות באירופה.

בשנים שבהן היא קיימת, הצליחה תל אביב מדיקל קולג' להכניס כ-1,000 סטודנטים ישראלים ללימודי רפואה ברחבי העולם.