6 מדליות לנבחרת באולימפיאדת המתמטיקה

כל ששת חברי נבחרת ישראל לאולימפיאדת המתמטיקה זכו במדליות - מדלית זהב, שלוש מדליות כסף ושתי מדליות ארד.

ערוץ 7 , י"ט בתמוז תשע"ט

חברי נבחרת המתמטיקה
חברי נבחרת המתמטיקה
צילום: מרכז מדעני העתיד

נבחרת ישראל במתמטיקה רושמת היום (שני) הישג אדיר באולימפיאדה הבינלאומית במתמטיקה, שהתקיימה במהלך השבוע האחרון באנגליה לאחר שזכתה ב- 6 מדליות אולימפיות.

עידו קרשון מנטף זכה במדלית זהב, שבו רגבים מכפר סבא במדלית כסף, רועי סיני מכפר אורנים במדלית כסף, ליאור הדסי מהוד השרון במדלית כסף, שחר פרידמן מרחובות במדלית ארד ואיתי יהודה מגני תקווה במדלית ארד

הלילה, עם נחיתת הנבחרת, תתקיים קבלת פנים חגיגית בנמל התעופה בן גוריון.

שר החינוך, הרב רפי פרץ, מסר "ההישג הנוסף של הנבחרת שלנו במתמטיקה מהווה גאווה גדולה למערכת החינוך ולמדינת ישראל. המתמטיקה מלכת המדעים מהווה את המנוע של המדע וקידום הטכנולוגיה. ההישג ממשיך להעמיד ישראל בראש החץ ולהבטיח את יתרונה האיכותי גם בעתיד. אני מברך את התלמידים הזוכים. ישר כח להם ולצוותים שליוו אותם".

יו"ר מרכז מדעני העתיד, ד"ר שמשון שושני, בירך את חברי הנבחרת, "ברכות לחברי נבחרת ישראל במתמטיקה שהביאו גאווה גדולה למדינת ישראל. הישגי הנבחרת באולימפיאדה הבינלאומית מעוררים השראה והתפעלות רבה. הצעירים המוכשרים האלה הגיעו להישגים בעמל רב ובזכות השקעה אדירה של מאמץ, התמדה ונחישות להצטיין. מיצוי הפוטנציאל של תלמידי ישראל הוא האתגר החשוב שעומד בפני מדינת ישראל".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, הוסיף "ההישג של המשלחת במתמטיקה מצטרף להישג האדיר של ישראל באולימפיאדה לפיזיקה, ומציב אותנו בשורה הראשונה של עולם המדע. אני מברך את התלמידים שלנו ואת המאמנים שהכשירו אותם על ההישג המרשים. ההישג הזה הוא רק ראשיתו של דרך שהזוכים חותמים. אני בטוח שהם יעמדו בחזית המדעית העתידית שעוד תחולל שינויים גדולים שיתרמו לקידומה של מדינת ישראל".

השנה התקיימה האולימפיאדה הבינלאומית ה- 60 במתמטיקה בבאת' באנגליה ולקחו בה חלק 621 צעירות וצעירים מ- 112 מדינות ברחבי העולם. מדינת ישראל משתתפת באולימפיאדה משנת 1979 ולאורך השנים הגיעה להישגים משמעותיים: 13 מדליות זהב, 52 מדליות כסף, 96 מדליות ארד ו- 23 ציונים לשבח.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת הנבחרות להשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות. נבחרת ישראל במתמטיקה הוכשרה בבית הספר למדעי המתמטיקה ובאוניברסיטת תל אביב לנוער בראשות היו"ר האקדמי, פרופ' אילון סולן, מאמן הנבחרת, לב רדזיוילובסקי ובליווי דן כרמון.

מנכ"ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד, ציין "אני מברך על ההישגים המרשימים של נבחרת ישראל במתמטיקה ועל היכולות הגבוהות שהפגינו תלמידי ישראל למול תלמידים מכל העולם. מרכז מדעני העתיד מוביל בשותפות עם משרד החינוך את הכשרת נבחרות ישראל במדעים במטרה להעניק לתלמידים את ההכשרה ברמה הגבוהה ביותר, שתסייע להם להמשיך לפרוץ את הדרך ולהגיע להישגים אישיים ולאומיים".

נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' אריאל פורת, בירך את נבחרת התלמידים על הישגיהם המרשימים ואת מאמניהם באוניברסיטת תל אביב לנוער ובביה"ס למתמטיקה והוסיף כי "אנחנו גאים בתלמידים וגאים במוריהם".