מקלב: לחייב מערכת נגד שכחת ילדים ברכב

ח"כ מקלב קורא לשר התחבורה ליישם הסכמות שהתקבלו בעבר ולפיהן יחוייבו נהגים בהתקנת אמצעים למניעת שכחת ילדים בכלי רכב סגורים.

ערוץ 7 , כ' בתמוז תשע"ט

ח"כ אורי מקלב
ח"כ אורי מקלב
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בעקבות הטרגדיה שבה שוב נפטר פעוט שנשכח אתמול ברכב במודיעין עילית פונה ח"כ אורי מקלב לשר התחבורה, בצלאל סמוטריץ, בדרישה לשנות את המדיניות הקיימת ולחייב התקנת מכשירים למניעת שכחת ילדים ברכב.

את פנייתו מעגן חבר הכנסת מקלב בסיכומים מוקדמים שהתקבלו בוועדת המדע והטכנולוגיה, בראשה הוא עומד, סיכומים שלדבריו משרד התחבורה אינו עומד בהם.

"הנני פונה אליך לאור המקרה הטרגי מהיום בו פעוט נשכח ברכב. כפי הידוע לך נעשו דיונים רבים ופעילות רבה בנושא "שכחת ילדים", לצערנו רוב המסקנות לא יושמו עד היום על מנת להביא לתוצאה חוקית ומעשית בתחום", כתב מקלב לשר סמוטריץ' והוסיף:

"1. סוכם כי משרד התחבורה יהווה פלטפורמה מרכזית ואף יתמרץ כלכלית ע"מ להוביל את קידום והטמעת הטכנולוגיות בתחום, כך שהמפתחים והיצרנים אשר עוסקים בתחום מערכות התרעה ואלו יוכלו לקדם את שיווקם לכלל הציבור, למיטב ידיעתי פעולות אלו לא יושמו בפועל ואין כל מידע על חברות עסקיות אשר משווקות מוצרים אלו.

2. בשנים עברו משרד התחבורה יצא בפרסום אפקטיבי באמצעי התקשורת השונים על מנת להעלאות את מודעות הציבור למיקוד תשומת הלב ע"מ שמקרים מעין אלו לא ישנו בעתיד ויש דחיפות לחדש זאת שוב.

3. אני פונה אליך לשנות את מדיניות משרד התחבורה ולבחון בחיוב שינוי תקנות התעבורה כך שכל נהג המסיע ברכבו פעוטות יחויב בהתקנת מערכת למניעת שכחת ילדים העומדת בתקן 6400 (חלק 2). כפי הקיים ברכבי הסעות תלמידים.

לאור חשיבות ודחיפות הנושא אני קורא לך לאמץ נקודות אלו ליישומן המיידי. אני פונה אליך לשנות את מדיניות משרד התחבורה ולבחון בחיוב שינוי תקנות התעבורה כך שכל נהג המסיע ברכבו פעוטות יחויב בהתקנת מערכת למניעת שכחת ילדים, לאור חשיבות ודחיפות הנושא אני קורא לך לאמץ נקודות אלו ליישומן המיידי".