נתניהו עם בני משפחת גולדין. ארכיון
נתניהו עם בני משפחת גולדין. ארכיוןצילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

מתאם השבויים והנעדרים, ירון בלום, מתייחס לביקורות שנמתחו על ראש הממשלה לאחר הפגישה עם משפחות שיקיריהן מצויים בידי חמאס, ממנה יצאה בדמעות אמו של הדר גולדין הי"ד, לאה.

"אני לא חושב שזימון הפגישה עם המשפחות היה טעות. היה פה רעיון שבו ארה"ב רצתה לקיים דיון שבו הסוגייה תעלה שוב לסדר היום העולמי, כולל גינויים. אנשים לא מבינים כמה ראש הממשלה נתניהו מעורב מאוד בסוגיית הנעדרים", אמר בלום בכאן ב'.

הוא התייחס לפעילות בנושא, במלאת חמש שנים למבצע צוק איתן. "יש הרבה מאוד עשייה מבצעית, אופרטיבית, סביב הסוגייה. אנשים לא מבינים כמה הסוגייה מדירה שינה מעיניי כל המערכת הביטחונית והמדינית. אסור להשוות, אבל אני חושב שהבאת גופת זכריה באומל מוסיפה הרבה מאוד מוטיבציה".

"בהחלט ניתן לומר שיש לנו קצוות חוטים לגבי אינדיקציה של מצב השבויים. זו לא תקופת שליט, ששוחררו 450 מחבלים עם דם על הידיים. היום אין מצב שזה יקרה. מתנהלים צירי מו"מ עם כמה מדינות, בהן עם מצרים. עם חמאס אנחנו לא מנהלים מגעים", הוסיף בלום.

לדבריו, "חמאס צריך להבין שמשהו בחברה הישראלית ובמדיניות השתנה ושלא יהיה שיקום לעזה ללא השבת הבנים. עד היום לא הצלחנו במשימה כי חמאס לא נמצא באזור החיוג של המשא ומתן. קיים פער בין המציאות לתפיסת סינוואר לגבי איך תיראה ההחזרה".