הטקס האלטרנטיבי של המשפחות השכולות

המשפחות השכולות של חללי ״צוק איתן״ יחד עם משפחות גולדין ושאול וחיילי ״גבעתי״ ו״גולני״ שלחמו לצד סמ״ר אורון שאול וסגן הדר גולדין, קיימו טקס הזדהות אלטרנטיבי לאזכרה הממלכתית לחללי "צוק איתן".

פרופ׳ שמחה גולדין תקף בדבריו את מתאם השבויים והנעדרים, ירון בלום, אשר התראיין בצהריים והגן על ראש הממשלה נתניהו בעקבות הפגישה הקשה בין משפחות חיילי צה״ל והאזרחים הישראלים שהתקיימה בשבוע שעבר.

"לא במקרה שלח היום ראש הממשלה את מתאם השבויים והנעדרים לבצע עבורו עבודות דוברות. מתאם השבויים והנעדרים הפך את עצמו למתאם התקשורת של ראש הממשלה", אמר גולדין.

גולדין הוסיף, "חמש שנים עברו מאז צוק איתן, אבל צוק איתן לא הסתיים כי שני חיילים נשארו בעזה. נתניהו לא עושה את מה שצריך כדי להחזיר את החיילים, אורון והדר לא נמצאים בסדר העדיפויות שלו. החיילים והאזרחים צריכים להיות לפני כל פתרון ולפני שבונים ומשקמים בעזה. זאת הייתה הבטחתו בחודש הראשון אחרי שהדר נהרג ולא נניח לו".

גולדין אמר עוד "אני מאוד מאוד מעריך את הנשיא והרמטכ"ל, הם יודעים את זה. כל זמן שאנחנו נמצאים מול החידלון של ראש הממשלה אני לא יכול להשתתף בטקס הממלכתי הזה. גם זהבה שאול ביקשה להגיד שהיא מצטרפת אלינו במחאה הזאת ובעמידה שמנגד, היא לא יכלה להגיע בגלל מצבה הבריאותי".

אל״ם במיל׳ ורדה פומרנץ, אימו של חלל צה״ל דניאל פומרנץ מחטיבת ״גולני״ שנפל בקרב בסג׳עייה אמרה "אנחנו, ההורים השכולים של ׳צוק איתן׳ לא יכולים להישאר אדישים כשעברו 5 שנים ושמשפחות גולדין ושאול עדיין לא זכו להשיב את הדר ואורון הביתה. המעמד הזה והיום הזה קשה לכולנו, אבל בחרנו להזדהות עם משפחות גולדין ושאול ואנחנו כואבים את כאבן. עבורנו, צוק איתן לא נגמר עד שישובו אורון והדר".