מתנדבי כנפי רוח בימי ההכשרה
מתנדבי כנפי רוח בימי ההכשרה צילום: ישי דמארי

כ-200 מנדבים מעמותת כנפי רוח התכנסו ליומיים של הכשרה והיערכות לקראת שנת הפעילות הקרובה.

זוהי שנת הפעילות הרביעית של כנפי רוח. וכיום הארגון מונה כ-150 חניכים וכ-250 מתנדבים ואנשי צוות.

במהלך היומיים נפגשו המתנדבים עם הרב חגי לונדין, סגן אלוף אלון חכימה, האומן מיקי זר, אנשי מקצוע ומטפלים והתוועדו עם הזמר עקיבא תורגמן.

ארגון "כנפי רוח" מסייע לבעלי מוגבלויות בגילאים 8 ומעלה במטרה ללוות ולקדם על ידי חונכות אישית ומקצועית וליצור סביבה תומכת מהנה ומפתחת.

"כנפי רוח" שמה דגש על הכשרת המתנדבים ובניית קשר מקצועי וערכי בהתנדבות עם החניכים. הרעיון המרכזי הוא לזהות את צרכיו של החניך, ואת יכולותיו של המתנדב ולהתאימם כדי להפיק התנדבות מיטבית ואיכותית ובכך ולצמצם קשיים וליצור העצמה מקצועית, נפשית ורוחנית.

הרב אהרון צהר, מנכ"ל הארגון, אמר: "הסוד טמון באנשים. אנחנו אחרי יומיים של דיוק הכוונה וגובה לקראת שנת פעילות תש"פ. זכינו במאות המתנדבים שלנו שאומרים הנני. הנני לא רק להתנדב, הנני-להיות יותר טובים. בהתנדבות בעולם הצרכים המיוחדים במקצועיות, בשמחה ובאהבה גדולה".

"אנחנו נמצאים בימי בין המיצרים. ימים שאנו זוכרים את חורבן בית המקדש שנחרב בגלל שנאת חינם. חז"ל אומרים שדור שבית המקדש לא נבנה בימיו כאילו נחרב בימיו.. זה אומר שעכשיו, היום, יש לנו הרבה לאן להתקדם. ההכשרה הזאת היא בניית אבן מחורבות ירושלים. התנדבות ועשיה בנקודת הקצה בחברה הישראלית".

דביר חודפי סמנכ"ל תוכן, סיפר: "אחד מהדברים החשובים לנו בארגון כנפי רוח הוא חונכות אישית איכותית. החונכות היא בעלת חשיבות רבה עבורנו ואנחנו מאמינים בקידום והעצמת החונכות על ידי מתן דגש על החניך ועל החונך כאחד. לכן, מידי שנה מתקיימת הכשרת מתנדבים מקיפה ומעמיקה הכוללת תכנים מקצועיים - שיחות עם פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאלים וקלינאיות תקשורת, לצד תכנים מהותיים דוגמת התמודדות עם בעלי מוגבלויות, כלים לחונכות אישית איכותית, מקום החונך אל מול החניך. כל זאת בנוסף לליווי ותמיכה בחונכות האישית של החונך והחניך לאורך כל השנה על ידי רכז הקבוצה ועל ידי הצוות".