השר אוחנה מגיב: זה הנוהל המקובל

שר המשפטים אוחנה דוחה את הביקורת על פיטורי מנכ"לית משרדו, "אין שחר לכל הספקולציות הפרועות בנוגע להחלטה שהתקבלה על ידי בלבד".

ערוץ 7 , כ' בתמוז תשע"ט

אוחנה ופלמור
אוחנה ופלמור
צילום: פלאש 90

שר המשפטים אמיר אוחנה התייחס אחר הצהריים (שלישי) להחלטתו לפטר את מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור, מתפקידה.

"הנוהג המקובל הוא ששר ממנה מנכ"ל. זו משרת אמון - ההיפך הוא החריג. כך נראית משילות", הבהיר אוחנה.

שר המשפטים הוסיף וציין, "בשבועות האחרונים שוחחתי עם אמי פלמור באשר לסיום תפקידה, בהן הביעה נכונות והסכמה לסיום התפקיד".

אוחנה דחה את הטענות לפיהן מטרת המהלך היא מינוי פרקליט מדינה שיהיה נוח לנתניהו לקראת קבלת ההחלטות בתיקי החקירה נגדו.

"אין שחר לכל הספקולציות הפרועות בנוגע להחלטה, שהתקבלה על ידי, ועל ידי בלבד", הצהיר שר המשפטים.

על אף הביקורת החריפה היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט עודכן בדבר ההדחה ואישר אותה. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.

מנדלבליט לא מצא סיבה להתערב ולמנוע את ההדחה של פלמור. היועץ המשפטי לממשלה לא מצא לנכון להתערב, משתי סיבות: התייחסות לממשלת המעבר כממשלת מעבר ארוכה שנמצאת במצב מיוחד; המהלך הוגדר כפרישה לבקשת השר ולא כפיטורים. כמו כן, השר אוחנה בירר לגבי מועמדים להחלפת פלמור בעבר, עוד בטרם הדחת המנכ"לית, אולם הם נפסלו על הסף בשל אי התאמה לתפקיד וחוסר ניסיון ניהולי.

במערכת הפוליטית עלתה השערה כי הדחתה של פלמור נועדה להקל על שר המשפטים ועל ראש הממשלה בנימין נתניהו בהליך לבחירת מחליפו של שי ניצן.

מהליכוד נמסר כי "כמעט כל שר מחליף את מנכ״ל משרדו עם כניסתו לתפקיד - כך היה מאז ומעולם. זאת משילות בסיסית וזאת דמוקרטיה, ההיפך הוא היוצא מן הכלל. לשר משפטים משמאל היה לוקח שעתיים להחליף את מנכ״ל משרדו כדי להבטיח שמדיניותו תיושם. שר המשפטים אוחנה אמר שהחליט להחליף את מנכ״לית משרדו כבר לפני שבועות, כך שכל קשר בין החלטתו לבין פוסט שפורסם ברשת רק לפני יומיים זה לא יותר מעוד פייק ניוז".