פרופ' באונ' העברית:
מקווה לנקמת דם על הרס הבתים

פרופ' מהאוניברסיטה העברית בירושלים בביטוי חמור נגד הרס הבתים הלא חוקיים. "מקווה שהבית יקום את דמו מהמהרסים ומנותני ההוראה"

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"א בתמוז תשע"ט

מקווה לנקמת דם על הרס הבתים-ערוץ 7
הריסת הבתים הלא חוקיים בצור-באהר
Reuters

על רקע הרס המבנים הבלתי חוקיים במזרח ירושלים, פרופסור מהאוניברסיטה העברית אמר כי הוא מקווה שהבית ההרוס "יקום את דמו מהמהרסים ומנותני ההוראה".

הפרופ' עמירם גולדבלום, ממייסדי ארגון השמאל הקיצוני 'שלום עכשיו', כתב בדף הפייסבוק שלו פוסט חריף בו הוא מכנה בין השאר את מדינת ישראל 'מדינת אפרטהייד' ואת חיילי צה"ל 'קלגסים'.

פרופ' גולדבלום כתב: "קלגסי מדינת האפרטהייד ישראל מחסלים בשטח איי הפלסטיני בית של עלובי חיים פלסטיניים בשיטה חדישה".

"אני מקווה שהבית יקום את דמו מהמהרסים ומנותני ההוראה", הוסיף. "תקשיבו למוסיקת ההרס, היום 22 ביולי 2019, ואדי חומוס. נתניהו מפוצץ בתי פלסטינים בתור תעמולת בחירות. ואין קלגס אחד שיסרב. איזה עם עלוב נהיינו".

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" הגיב לדבריו: "עצוב לראות איך מרצה המקבל משכורתו ממדינת ישראל אחרי שהשווה את חיילי צה"ל לרעים שבאויבנו החליט לקרוא להם קלגסים. אותם "קלגסים" מגנים עליו בזמן שהוא שותה אספרסו בקפיטרייה באוניברסיטה העברית. ראוי שבמקום שיצייץ יתחיל להתמקד במחקר כי גם את זה אינו עושה בכלל. תנועת 'אם תרצו' פנתה לפייסבוק בדרישה להסיר את הפוסט ההזוי הזה, באמצעות יוזמת 'שומרים על שיח בטוח' תכנית אותה היא מפעילה לאחר ההבנה כי קיימים הטרדות והסתה כלפי חיילי צה''ל"