תיק דומא
חוות דעת: הכתובות בזירה בדומא לא תואמות לכתב ידו של בן אוליאל

כתובות הגרפיטי לא תואמות לכתב ידו של עמירם בן אוליאל ואף נכתבו על ידי שני אנשים שונים, זאת בסתירה לכתב האישום, כך ע"פ חוות דעת.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"א בתמוז תשע"ט

הפגנה למען העצורים בתיק דומא
הפגנה למען העצורים בתיק דומא
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרצח בדומא. חוות דעת מומחה שהוגשה לבית המשפט חולקת על כתב האישום שבו נטען כי עמירם בן אוליאל הוא שכתב את שתי הכתובות בליל ההצתה.

על פי חוות הדעת, שתי הכתובות נכתבו על ידי שני אנשים שונים, ובן אוליאל אינו אחד מהם.

כותבת חוות הדעת, הפסיכולוגית והגרפולוגית ד"ר בתיה כהן קרויטורו, תעיד היום (רביעי) בדיון עדי ההגנה במשפט דומא. מדובר בעדות שתחזק את קו ההגנה בו נטען כי בן אוליאל אינו קשור למעשה.

בחוות הדעת, נתבקשה ד"ר כהן קרויטורו לבחון האם כתובת הגרפיטי מהכפר דומא תואמות לכתב ידו של בן אוליאל, וכן האם הכתובות נכתבו בידי אותו אדם. בן אוליאל נדרש לכתוב מספר מסמכים בכתב ידו, אותם השוותה כהן קרויטורו לכתובות הגרפיטי.

כהן קרויטורו מצאה חוסר התאמה מוחלט בין כתב ידו של בן אוליאל לכתובות הגרפיטי. לדבריה, "לאחר בדיקה יסודית, מעמיקה ושיטתית נתגלתה ברמת מובהקות גבוהה ביותר חוסר זהות מוחלטת בין הכתב בשני המסמכים (כתובות הגרפיטי) לבין קבוצת המסמכים (שכתב בן אוליאל)".

בנוגע לבחינת ההתאמה בין כתובת גרפיטי אחת לשניה נכתב: "כמו כן, לאחר בדיקה יסודית, מעמיקה ושיטתית נתגלתה ברמת מובהקות גבוהה ביותר חוסר זהות מוחלטת בין הכתב בשני המסמכים (כתובות הגרפיטי), היינו המסמכים נכתבו בידי שני אנשים".

בנוסף, נבדק שחזור כתובות הגרפיטי אותן התבקש בן אוליאל לשחזר במהלך חקירת השב"כ בה הודה בביצוע ההצתה. גם לגביהן קבעה כי "קיימת חוסר זהות מוחלטת. ברמת מובהקות גבוהה ביותר".

בהמשך פירטה כהן קרויטורו את המאפיינים אותם בדקה: גודל הכתב, זווית הכתיבה, התחלות וסיומות, הפרשי אורך, רוחב וצורת כתיבה, עובי קו, נטיית כתב ועוד. כאמור, על פי בדיקתה נמצא חוסר זהות מוחלטת בין כתובות הגרפיטי לכתב ידו של בן אוליאל, וכן בין כתובת גרפיטי אחת לשניה.

ממצאים אלו סותרים את כתב האישום, בו נטען כי בן אוליאל היה לבדו בכפר דומא בליל ההצתה, והוא זה שכתב את שתי כתובות הגרפיטי.