שטרית: אי אפשר להסתמך על ניסים

יוזמת הדיון בוועדת החינוך בנושא הטיפול בילדים האלרגיים, ח"כ קטי שטרית (הליכוד), אומרת כי לרשויות המדינה יש מזל שעד כה לא קרתה תקלה עם ילדים אלה, שעלתה בחיי אדם.

"זה נס שלא קרה עד היום אסון וילדים אלרגיים לא מתים מהתקפים בבתי ספר. אנחנו לא יכולים להסתמך על ניסים. הנושא הוא אקוטי. אני שומעת פתרונות שהם טלאי על טלאי ולא פותרים תמונה כוללת. לצערי משרדי הממשלה רווחה,חינוך ובריאות מנסים להפיל את השמירה על הילדים על עובדי ההוראה".

"בבית הספר אין מי שיטפל בילדים ומצפים שהמורים יעשו זאת. אם חס וחלילה יקרה משהו, אין שום חוק שמגן על עובדי ההוראה. מי שישלם על טעות הוא אותו מורה שנמצא באותו הזמן בכיתה", הוסיפה שטרית.

לדבריה הפתרון אינו נמצא בעובדי ההוראה. "אי אפשר לצפות מהמורים שאחראים על כיתה של 35-40 ילדים לטפל גם בילדים אלרגיים. איך אתם רוצים לתת לילד בכיתה ד' להזריק לעצמו באמצע התקף? ילד ביסודי לא יכול להזריק לעצמו אפיפן. זה לא נורמלי".

"מה יעשו אותם מורים שיש להן ילד עם התקף בכיתה? פתאום הם צריכים להפוך להיות רופאים? רוצים שהם יהיו פדגוגים, רוצים שיהיו שומרי הסף, ועכשיו רוצים שיהיו גם רופאים?", תהתה.

לדברי שטרית, "עובדי ההוראה מתמודדים עם המון לחצים. הפתרון לא נמצא אצל המורים. צריך למצוא פתרון עם גורמי מקצוע שיהיו אמונים לטפל במצבים כאלו".