"חדורים בשליחות, מגינים על המדינה"

נשיא המדינה ערך ביקור בחיל הים במהלכו סייר בגבול הימי של רצועת עזה ובאסדת הגז "תמר".

ערוץ 7 , כ"א בתמוז תשע"ט

"חדורים בשליחות, מגינים על המדינה"-ערוץ 7
הנשיא עם חיילי חיל הים
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן ריבלין ערך היום (רביעי) ביקור בחיל הים, במהלכו סייר בגבולה הימי של רצועת עזה על גבי כלי השיט "דבורה" וקיבל סקירה על פעילות הביטחון השוטף שמקיימים בזרוע הים להגנה על הגבול.

את הנשיא ליווה בביקורו מפקד חיל הים, אלוף אליהו שרביט, ששוחח עם הנשיא על אתגרי השעה בזרוע.

בהמשך, ביקר הנשיא באסדת הגז "תמר", שם הוצגו בפניו יכולות ההגנה של זרוע הים על המים הכלכליים של מדינת ישראל.

הנשיא ביקש להודות לחיילי זרוע הים על השמירה על ריבונות המדינה - בסיכול הברחות וניסיונות פיגוע, בלימת הפרות סדר על הגבול ומניעת חדירה לשטחי ישראל.

"יכולת הזרוע לפעול בנחישות מחד וברגישות מאידך, תוך הבדלה בין מלחמה וטרור לשגרת חיים - כל אלה הביאו את הזרוע להישגים חשובים ומשמעותיים", אמר הנשיא והודה ברשת הקשר ללוחמים על כלי השיט שליוו אותו תוך שהוא מפגין נהלי דיבור מרשימים ברשת הצבאית מול החיילים הנרגשים.

הוא הוסיף, "עליכם לשמור על דריכות בהתמודדות עם השגרה השוחקת והגזרה המורכבת. אתם מבצעים את עבודתכם באופן ראוי להערכה, חדורים בתחושת שליחות. אתם מגינים על המדינה מכל אויביה בגזרת הימית ועומדים איתנים מול כל אתגר."

בביקורו על אסדת הגז אמר הנשיא, "חוזקה של מדינת ישראל בא לידי ביטוי גם בחוסן הביטחוני, הכלכלי והחברתי. יכולת הפקת גז מחייבת אותנו לתת תשומת לב רבה עוד יותר לחוסן הביטחוני שלנו, דבר שנעשה בצורה מרשימה ביותר על ידי חיל הים שלנו, שהופך להיות אחד מהחשובים ביותר בהגנת מדינת ישראל. היום אנחנו מבינים היטב כי חוסן כלכלי תלוי גם בחוסן ביטחוני".

מפקד זרוע הים, האלוף אליהו שרביט הוסיף כי "זירת הפעולה הימית על גבולה של רצועת עזה מציבה אתגר ומורכבות ללוחמיה של זרוע הים. נשיא המדינה התוודע בביקורו למורכבות האתגר, פגש את הלוחמים והמפקדים הפועלים יומם וליל, כתף אל כתף, בצוותי הקרב המגינים על גבולה הימי של מדינת ישראל".