בני סכנין ירדה לליגה א'

הקבוצה הבכירה של המגזר הערבי שירדה לליגה הלאומית בסיום העונה, הורדה על ידי ההתאחדות לליגה א' בשל אי עמידה בדרישות התקציב

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"א בתמוז תשע"ט

אוהדי סכנין (ארכיון). בקרוב בליגה ג'?
אוהדי סכנין (ארכיון). בקרוב בליגה ג'?
פלאש 90

רק לפני חודשיים וחצי ירדה קבוצת הכדורגל הבכירה בשנים האחרונות של המגזר הערבי, בני סכנין, אל הליגה השניה.

הקבוצה שאוהדיה התנהגו פעם אחר פעם בצורה אלימה במגרשי הכדורגל ומחוץ להם, ירדה אל הליגה השניה לאחר עונת בלהות שהתאפיינה בתוצאות רעות גם על כר הדשא.

אחרי שהקלו עליה כמה פעמים והמתיקו שלל עונשים למרות התנהגותם האלימה של אוהדיה, היום (רביעי) הודיעו בהתאחדות לכדורגל לבני סכנין כי את העונה הקרובה יחלו בליגה א' ולא בלאומית.

היה זה לאחר שהרשות לבקרת תקציבים פרסמה מכתב בו ציינה כי הקבוצה הערבית לא העמידה את התקציב הראוי בכדי לשחק בליגה השניה, הליגה הלאומית, ולפי כך את העונה הבאה יחלו בליגה השלישית, ליגה א'.

בהודעה מטעם הרשות לבקרת תקציבים נכתב כי הקבוצה מהמגזר הערבי לא רק שלא העמידה את התקציב הראוי, אלא גם נהגה בצורה לא נאותה ולא מקובלת כשגם בקשת הארכת מועד לטובת גיוס תקציב ראוי הוגש באיחור ושלא בתום לב.

"לאור העובדה שהקבוצה לא עמדה בדרישות הרשות והעבירה רק ביום שלישי 23.7.2019 בקשה להארכת מועד ובהתאם לאמור בתקנון הרשות לבקרת תקציבים, הגיעה המליאה למסקנה כי אין לאשר את תקציב הקבוצה לעונת המשחקים 2019/20 ולאור האמור, הקבוצה ירדה לליגה א'".

לסכנין מותר עדיין לערער על ההחלטה אך בכל מקרה יצטרכו שם לגייס את התקציב לעונת המשחקים הקרובה באם ירצו לשחק בליגה השניה. על פי ההערכות, במועדון הכדורגל של סכנין ינסו למכור כמה שחקנים שמחזיקים בחוזים גבוהים ולגייס כספים שיסייעו להעברת התקציב - זאת בהנחה שהערעור יתקבל.

במועדון הגיבו להודעה של הבקרה התקציבית. מדבריהם השתמע כי הרשות לבקשת תקציבים מטעה וטועה וכי מדובר בדרמה מיותרת.

"אכן המועדון נדרש על ידי הבקרה לספק אישורים על תשלום התחייבויות על העונה שחלפה, ונדרשו עוד מסמכים נוספים בתחום הבקרה. אתמול הגישה הנהלת המועדון בקשה לארכה עד ליום ראשון הקרוב, והיא מאמינה שכן תמציא את הדרישות ותפקיד אותן בבקרה".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il