"לה-פמיליה הם אוהדים מצויינים"

אחרי הסערות בשבועיים האחרונים והעימותים בין הבעלים של בית"ר ירושלים משה חוגג, לארגון האוהדים 'לה-פמיליה', התראיין האחרון ב-CNN

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"א בתמוז תשע"ט

משה חוגג. נלחם בגזענות גם בעולם
משה חוגג. נלחם בגזענות גם בעולם
צילום: פלאש 90

"אוהדי בית"ר ירושלים וחברי ארגון האוהדים 'לה-פמיליה' הם אוהדים מצויינים ומאוד נאמנים לקבוצה, אוהבים את המועדון ואת מה שהוא מייצג", כך אמר היום (רביעי) הבעלים של בית"ר ירושלים, משה חוגג, בראיון מיוחד שנערך איתו ברשת החדשות העולמית - CNN.

חוגג שהתראיין לרשת החדשות הגדולה ביותר בעולם, סיפר על המלחמה שלו בגזענות ועל מה שמניע אותו וגורם לו להצליח במיגור זו ביציעי הכדורגל.

כזכור, דו"ח של התכנית 'בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים' של הקרן החדשה לישראל, הראה כי מאז הגיע חוגג לבית"ר, נעלמו כליל הקריאות הגזעניות והאלימות מיציעי אוהדי בית"ר ירושלים. כשברקע הסערה האחרונה שגרמו 50 ילדים באימון הפתיחה של הקבוצה מהבירה לפני כשבועיים, אז קיללו את שחקן הרכש החדש של המועדון, עלי מוחמד, בשל שם משפחתו, התראיין היום חוגג והסביר על מאבקו.

"אוהדי בית"ר ולה פמיליה בפרט הם אוהדים מצויינים, מאוד נאמנים לקבוצה, אוהבים את המועדון ואת מה שהוא מייצג", הגן חוגג על האוהדים הרבים של המועדון הירושלמי שבעבר נודע שמו למרחוק כמועדון גזעני.

לדבריו של הבעלים הירושלמי, מדובר בקבוצה קטנה של אוהדים שמשפיעים לרעה על הרוב הדומם והבוגר. "קבוצה קטנה של אוהדים משפיעה לרעה על השם של מאות אלפי אוהדים שהם כלל לא גזענים", אמר הבעלים בראיון לרשת החדשות הגדולה בעולם.

לדבריו של הבעלים, תלונות במשטרה לא עוזרות כנגד אותם מעט אוהדים, כשזה או שלא נאכף מספיק, או שרק מעצים את התחושה שלהם כאילו הם גיבורים. "הדרך שלנו היא לתבוע אותם באופן אישי על כך שהם פוגעים במוניטין של המועדון. כשהם מקבלים תביעות, הם צריכים לשכור עורכי דין וזה עולה להם כסף. עד עכשיו הדרך הזו מאוד אפקטיבית", שיתף חוגג שכבר הגיש מספר תביעות כנגד אוהדים בניסיון למגר את הגזענות והאלימות מהיציעים.

חוגג סיפר בראיון כי המוצא והדת לא מהווה שיקול כלשהו בבחירת שחקן למועדון, ואמר כי זה לא יהווה שיקול מעולם, משפט עליו הוא חוזר בכל ראיון, בארץ ובעולם. "כל עוד השחקן שמגיע מכבד את העיר, מכבד את מה שהוא מייצג, מכבד את ישראל, יכול לעזור לקבוצה ורוצה לשחק אז הדלת תהיה פתוחה. אם האוהדים הקיצוניים ילחמו נגד זה הם יפסידו".

חוגג, ששם לעצמו מטרה לבנות מחדש את המותג של בית"ר ירושלים ולנקות את שם המועדון מכל סטיגמה שלילית וגזענית, אמר בסיום כי "בשנה הבאה על החולצות יהיו הלוגו של בית"ר, המנורה והמגן דוד, ובגב יהיה משפט מהתנ"ך. מתחת לזה יהיה השם 'מוחמד' והאוהדים יקראו בשמו. כשעלי מוחמד יכבוש שער, כל האצטדיון יקרא בשמו וזה יהיה רגע היסטוריה ומאוד חשוב".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il