"הקהילה היהודית בארה"ב יורה לעצמה ברגל"

יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל, עו"ד מארק צל, מותח ביקורת בשיחה עם ערוץ 7 על ההבנה שמגלים יהודי ארה"ב כלפי ארגון ג'יי סטריט.

אלירן אהרון , כ"א בתמוז תשע"ט

עו"ד מארק צל, יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל, מוטרד מאוד מהתנהלות הקהילות היהודיות בארה"ב, שחלקן הגדול מפנה עורף לנשיא טראמפ ומעודד במקום זאת ארגוני שמאל.

"זה לא יאומן שהקהילה היהודית בארה"ב לא מסוגלת לתמוך בממשל או נשיא שעשה דברים נפלאים כמו העברת השגרירות, ההכרה בירושלים, ההכרה בריבונות ישראל ברמת הגולן וביטול ההסכם עם איראן", הוא אומר לערוץ 7.

לדבריו, "יש הרבה גורמים בתוך הקהילה היהודית בארה"ב שתומכים בג'יי סטריט שהם אנטי ישראלים לכל דבר. היהודים אומרים, 'אנחנו פלורליסטים ורוצים לשמוע את כל הדעות'. בינתיים הם יורים לעצמם ברגל".

הוא מותח ביקורת על הזדהות ג'יי סטריט עם המחוקקות הדמוקרטיות, חלקן מוסלמיות, שקוראות תיגר הן על הממשל האמריקני והן על ישראל. "מדובר בחברות קונגרס שמנסות להשמיץ את עם ישראל ומדינת ישראל. ג'יי סטריט תומך בכוחות אנטי ישראליים והוא בעד ההסכם עם איראן, בעד ה-BDS ונגד החקיקה שהעביר הקונגרס".

עו"ד צל גורס כי מי שמתמודד היטב עם אותן חברות קונגרס הוא הנשיא עצמו. "הנשיא טראמפ מתמודד היטב מול 'הצוות' הזה ועושה תוקף אותם כל הזמן. הן משרתות את המטרות שלו כי מבחינתו חשוב שהציבור ידע על מה מדובר, כי הכנופייה הזו שולטת במפלגה הדמוקרטית".

הוא מביע פסימיות מאפשרות שיהדות ארה"ב תתפכח ותבין מיהו ארגון ג'יי סטריט. "אין לי תקווה שהקהילה היהודית בארה"ב תתמודד כמו שצריך נגד ג'יי סטריט. זה לא יקרה לצערי".