הריסת הבתים במזרח ירושלים
הריסת הבתים במזרח ירושלים Reuters

ארה"ב סיכלה ניסיון מצד כווית, אינדונזיה ודרום אפריקה לאשר במועצת הביטחון של האו"ם החלטה שמגנה את הרס הבתים ליד צור באהר שבמזרח ירושלים. כך אמרו דיפלומטים לסוכנות הידיעות רויטרס.

לפי הדיווח, הנוסח שנדחה הביע "דאגה עמוקה" מהצעד הישראלי והזהיר שהוא "חותר תחת ישימותו של פתרון שתי המדינות".

הצעות גינוי כאלו דורשות הסכמה פה אחד של 15 חברות מועצת הביטחון, אך גורמים דיפלומטיים אמרו שארה"ב סיכלה גם נוסח מקוצר יותר שהוצע לאחר שהנוסח המקורי נדחה.

הרס הבתים זכה לגינוי בקהילה הבינלאומית. האיחוד האירופי גינה את המהלך ואמר כי "מדיניות ההתנחלות של ישראל אינה חוקית על פי המשפט הבינלאומי, אנו מצפים שהרשויות הישראליות יפסיקו מיד את ההריסות".

נציין כי המבנים המדוברים מצויים בין שטח B לשטח A, וההחלטה על הריסתם אושרה אתמול בשנית על ידי שופטי בג"ץ, אשר דחו את טענת הפלסטינים נגד ההרס.

מדובר ב-12 מבנים הכוללים למעלה מ-70 יחידות דיור, אשר נבנו בסמוך לגדר ההפרדה, ועל פי פסיקת שופטי בית המשפט העליון עשויים להוות סכנה ביטחונית של ממש.

שגריר ישראל לאו״ם דני דנון אמר כי "זוהי צביעות לשמה שמדינות מנסות לגנות פעולות שנעשות על פי חוק. לא שמענו מילה מאותן מדינות כאשר יושמו צווי הריסה לבתים יהודיים ביו״ש שנבנו ללא אישורים. אנחנו מודים לאמריקאים על פעילותם ונמשיך לפעול יחד על מנת לסכל הצעות גינוי המבוססות על שקרים ומוסר כפול".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו