העבודה: שמחים על הצטרפות ברק למרצ

מפלגת העבודה פרסמה הודעת ברכה בעקבות הידיעה על הקמת "המחנה הדמוקרטי, אך התעלמה במופגן מפרישת ח"כ שפיר מהמפלגה כחלק מהמהלך.

ערוץ 7 , כ"ב בתמוז תשע"ט

העבודה: שמחים על הצטרפות ברק למרצ-ערוץ 7
עמיר פרץ
צילום: Flash90

מפלגת העבודה פרסמה הבוקר (חמישי) הודעה רשמית בה היא מברכת על הקמת רשימת "המחנה הדמוקרטי" לה שותפות מרצ ומפלגתו של אהוד ברק.

בהודעה נאמר, "אנו שמחים על הצטרפותו של אהוד ברק לרשימת מרצ, המהלך הזה ימנע אובדן קולות במחנה של רשימה שלא עוברת את אחוז החסימה ואיימה לאבד קולות למחנה המרכז- שמאל".

"החלוקה כרגע היא ברורה. מפלגת העבודה מציבה אלטרנטיבה אידאולוגית חברתית ואלקטורלית ברורה לגוש הימין, דבר שיאפשר לנו לפרוץ ולהביא קהלים חדשים ולהחליף את שלטון נתניהו", נמסר עוד ממפלגת העבודה.

נציין כי הודעת מפלגת העבודה מתעלמת במופגן מהצטרפותה של סתיו שפיר, חברת המפלגה שהתמודדה אך לאחרונה על ראשותה, לאיחוד המפלגות החדש.

כאמור, יו"ר מרצ ניצן הורוביץ, יו"ר ישראל דמוקרטית אהוד ברק וח"כ סתיו שפיר הודיעו הבוקר כי החליטו להתמודד לכנסת ברשימה משותפת שתיקרא "המחנה הדמוקרטי".

בראש הרשימה יעמוד ניצן הורוביץ, במקום השני תעמוד סתיו שפיר, שעוזבת את מפלגת העבודה, ואילו אהוד ברק יוצב במקום ה-10 ברשימה. אולם, במקרה של כניסה לממשלה הוא יבחר ראשון תפקיד מיניסטריאלי.