תוך 3 שנים: כביש 60 יהפוך ללא ראוי לתנועה

דו"ח מועצת בנימין למשרד התחבורה קובע נתון מדאיג: משנת 2022 הנסיעה בכביש 60 תהיה אסורה בהחלט. הנתונים הוצגו בפגישה במשרד התחבורה

ערוץ 7 , כ"ב בתמוז תשע"ט

הפגישה בלשכת שר התחבורה
הפגישה בלשכת שר התחבורה
צילום: דוברות בנימין

מועצת בנימין ערכה פגישת עבודה ראשונה עם משרד התחבורה בראשות השר בצלאל סמוטריץ ואנשי המקצוע במשרדו.

בפגישה הוצגו נתונים מדאיגים מאד של חברת "אריה צור מהנדסים" שנשכרו ע"י המועצה וקובע כי החל משנת 2022 מצבו של כביש 60 יעבור לדרגה E, שמהווה בתקנות התחבורה העולמיות מצב סיכון גבוהה ואי כשירות לנסיעה בכבישים.

לקריאת הדו"ח המלא לחצו כאן

לאור הנתונים הקשים שהוצגו בפגישה סוכם על תכנון מהיר של כביש 60 לדו-מסלולי מצומת אדם ועד לצומת רחלים.

הרחבת כביש 437 מצומת מישור אדומים ועד צומת המחצבות, יחלו בחודש אוגוסט הקרוב.

צומת רימונים הגדולה ליד הפילבוקס הצבאי בכביש 458 יחלו בחודש אוגוסט הקרוב. במסגרת העבודות תבוצע כיכר מלבנית שתפריד בין התנועות ותשפר את הבטיחות של העוברים בצומת.

צומת רימונים הקטנה בכניסה ליישוב יחלו בחודש אוגוסט הקרוב, אנו בטוחים כי עבודות אלו ישפרו את הבטיחות בדרכים ואת איכות החיים של התושבים. במסגרת העבודות תבוצע הרחבת הצומת, הוספת נתיב פנייה שמאלה לבאים מכיוון כוכב השחר והוספת נתיב פנייה ימינה ליישוב לבאים מכיוון שער בנימין.

צומת עפרה יחלו בחודש נובמבר 2019 אנו בטוחים כי עבודות אלו ישפרו את הבטיחות בדרכים ואת איכות החיים של התושבים. במסגרת העבודות תבוצע הרחבה ורימזור הצומת, הסדרת זוויות ראיה והשתלבות לכביש 60.

צומת המשטרה הבריטית יחלו בחודש אוגוסט 2019 אנו בטוחים כי עבודות אלו ישפרו את הבטיחות בדרכים ואת איכות החיים של התושבים. במסגרת העבודות תבוצע הרחבה ורימזור הצומת, הסדרת זוויות ראיה והשתלבות לכביש 60.

צומת שילה יחלו בחודש ספטמבר 2019 אנו בטוחים כי עבודות אלו ישפרו את הבטיחות בדרכים ואת איכות החיים של התושבים. במסגרת העבודות תבוצע הרחבה ורימזור הצומת, הסדרת זוויות ראיה והשתלבות לכביש 60, מכל הכניסות לכביש. כמו כן, תבוצע כיכר בצומת שילה הקדומה לרווחת תושבי גבעת הראל ומבקרי אתר שילה הקדומה.

צומת האנטנות בכביש 446/465 יחלו בחודש אוקטובר 2019, אנו בטוחים כי עבודות אלו ישפרו את הבטיחות בדרכים ואת איכות החיים של התושבים. במסגרת העבודות בכביש תבוצע כיכר להשתלבות בצומת לבאים מכיוון בנימין ובית אריה היוצאים לכיוון גוש דן מכביש 446.

בצומת ועיקול הבסיס נווה יאיר בכביש 465, יחלו בחודש אוגוסט 2019, אנו בטוחים כי עבודות אלו ישפרו את הבטיחות בדרכים ואת איכות החיים של התושבים. במסגרת העבודות תבוצע הסדרת הצומת, שיפורים גאומטריים והרחבה של המקטע.

הרחבת מעבר חשמונאים יחלו בחודש ספטמבר 2019, אנו בטוחים כי עבודות אלו ישפרו את הבטיחות בדרכים ואת איכות החיים של התושבים. במסגרת העבודות להרחבת המעבר יתווספו 2 נתיבי בידוק לבאים מכיוון יישובי בנימין ובסה''כ 4 נתיבים לכיוון ''ישראל הקטנה'' ויתווסף נתיב ליוצאים לכיוון יישובי בנימין ובסה''כ 2 נתיבים.

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, סיכם את המפגש: "אנו יוצאים ממשרד התחבורה עם בשורה גדולה לתושבי בנימין. בשעה טובה יש לנו אוזן קשבת ורחבה בקרב מקבלי ההחלטות לטובת שדרוג מצב התחבורה המורכב בכבישים. אנו מודים לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ על הרצון האדיר לשיפור מערך התחבורה ולאנשי משרדו המעולים על שיתוף הפעולה המחמם בתקווה לשיפור מהיר לטובת תושבי בנימין".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' מסר "הזמן קצר ויש הרבה עבודה. צפון, דרום ויו"ש, עובדים למען אזרחי ישראל. בשנים האחרונות כבישי יו"ש לא קיבלו יחס מספק והמחיר שמשולם הוא בחיי אדם. בע"ה מתקדמים".