האוהדים יורשו להניף דגל ישראל?

בעקבות המחאה של שגרירות ישראל הבהירו הרשויות בשטרסבורג כי האיסור על התקהלויות והנפת דגלי ישראל לא יחול בתוך המגרש.

ערוץ 7 , כ"ב בתמוז תשע"ט

דגל ישראל
דגל ישראל
צילום: אייסטוק

שר החוץ ישראל כץ, הודיע בצהריים (חמישי) כי הנחה את שגרירות ישראל בפריז לפעול לביטול הנחיית משטרת שטרסבורג שלא לאפשר לאוהדי קבוצת מכבי חיפה להניף דגלי ישראל.

"בעקבות פניית שרת הספורט הנחיתי את שגרירות ישראל בצרפת לפעול מידית כדי להסיר את המגבלות שהוטלו על קבוצת מכבי חיפה, בעניין היקף קהל האוהדים ואיסור על הנפת דגל ישראל, לקראת משחקה מול קבוצת שטראסבורג. מצפה לראות הרבה אוהדים, דגלים ושערים. בהצלחה", צייץ השר כץ בטוויטר.

שגרירת ישראל בפריז מחתה בפני הרשויות על ההחלטה לאסור על אוהדי קבוצת מכבי חיפה להניף דגלי ישראל. אולם במשרד החוץ מציינים כי בשיחות שערכה השגרירות הובהר כי ההנחיות, שאוסרות על התקהלות של תומכי שתי הנבחרות במהלך היום בחוצות העיר כולל הנפת דגלים, פורסמו ע"י מושל שטרסבורג בשל שיקולי בטחון וסדר ציבורי והן חלות רק בכיכרות ובכבישים ולא במגרש הכדורגל עצמו.

מוקדם יותר פנתה שרת התרבות והספורט, חה"כ מירי רגב, למשרד החוץ להתערב מול שלטונות צרפת ולהביא לשינוי ההחלטה.

השרה רגב ציינה, "החלטת משטרת שטרסבורג למנוע מאוהדי הקבוצה להניף את דגל ישראל היא החלטה הזויה. אני מצפה משלטונות צרפת לדאוג לביטחון האוהדים ושחקני הקבוצה ולאפשר לאוהדים לעודד את קבוצתם, כפי שנהוג בכל מגרשי הספורט ובכל התחרויות. לא יעלה על הדעת שאוהד קבוצה ישראלית יסתובב בפחד באצטדיון כדורגל בצרפת וייאסר עליו להניף את דגל ישראל או דגל קבוצתו".

"עם היוודע החלטת משטרת שטרסבורג, פניתי למשרד החוץ על מנת שיפעלו מיידית מול הגורמים הרשמיים בממשלת צרפת להתערב בהחלטת המשטרה ולאפשר לאוהדי מכבי חיפה לשאת בגאון את סמלי הקבוצה וסמלי המדינה, תוך ערבות מלאה לביטחונם", הוסיפה.