הבשר שווק תחת כשרות מזויפת

הרבנות הראשית יצאה בהודעת אזהרה מיוחדת נגד משווק בשר מכפר קיש שנתפס מוכר בשר טרף ומציג אותו ככשר.

תגיות: בשר כשרות
ערוץ 7 , כ"ב בתמוז תשע"ט

הבשר שווק תחת כשרות מזויפת-ערוץ 7
מדבקות הכשרות המזוייפות שאותרו
צילום: דוברות הרבנות

בתום פעולות חקירה שנערכו על ידי מפקחי היחידה לאכיפת חוק איסור הונאה בכשרות ברבנות הראשית לישראל, שהתבצעה במהלך השבוע האחרון ולאחר שהוצא צו בית משפט, עלה כי דניאל פרידמן מכפר קיש משווק בשר טרף תחת סימוני כשרות מזויפים.

במסגרת החקירה נתפס פרידמן כשהוא משווק בשר טרף תחת חותמות כשרות מזוייפות, לכאורה.

ברשותו נמצאה תוצרת בשר טרף אשר שווקה בקרטונים שהוסרו מהם תוויות היצרן המקורי (הטרף) ותחת זאת הודבקה עליהם תווית מזויפת הנושאת ציון כשרות של יצרנים הידועים ככשרים.

בנוסף, במהלך הפשיטה אף נתפסו מדבקות מזויפות הנושאות סימוני כשרות שהודפסו והודבקו על גבי המוצרים הטרפים מהם הוסרו המדבקות המקוריות.

החקירה החלה בעקבות חשד כי פרידמן מזייף את מדבקות הכשרות הנמצאות על גבי מוצריו. לאור ניסיון רב השנים של אנשי היחידה לאכיפת חוק איסור הונאה בכשרות ברבנות הראשית הם זיהו כי תוויות הכשרות הנמצאות על המוצרים המשווקים על ידו הודפסו ברישול ובאיכות ירודה - ובחלק מהתוויות נראו סימני צילום. בתוויות אחרות נמצאו מילים ומספרי ברקוד חתוכים.

בעקבות כך הוציא הרב רפי יוחאי, מנהל היחידה לאכיפת חוק איסור הונאה בכשרות ברבנות הראשית, הודעת הזהרה מיוחדת המתריעה מפני הבשר הטרף שהופץ בשווקים ואף הנחה את משגיחי הכשרות של יצרני המזון ובבתי האוכל שלא לאפשר כל סוג של מסחר עם פרידמן מכפר קיש או עם חברת "א.ד. שרולה בשר נטו בע"מ".

כמו כן ניתנה הוראה בחלק מהרבנויות המקומיות לבצע הכשרה למטבחים במקומות מושגחים אשר קלטו ממנו סחורה.