ברני סנדרס: להשתמש בכספי הסיוע כדי ליצור לחץ על ישראל

המועמד היהודי הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב תקף את ממשל טראמפ, "המדיניות שלנו לא יכולה להיות רק פרו ישראלית".

ערוץ 7 , כ"ה בתמוז תשע"ט

ברני סנדרס: להשתמש בכספי הסיוע כדי ליצור לחץ על ישראל-ערוץ 7
ברני סנדרס
צילום: רויטרס

ברני סנדרס, אחד ממועמדי המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, מתח ביקורת קשה על ממשל טראמפ ואמר כי אם ייבחר לנשיאות בשנה הבאה ישתמש בכספי הסיוע האמריקני כדי להפעיל לחץ על ישראל.

"אם אהיה הנשיא, אשקול להשתמש בכספי הסיוע שארצות הברית שולחת לישראל מדי שנה כמנוף לחץ, כדי לאלץ את הממשלה הישראלית לשנות את התנהלותה בסוגיה הפלשתינית", אמר.

סנדרס, סנאטור יהודי, טען כי "המדיניות שלנו לא יכולה להיות רק פרו-ישראלית, פרו-ישראלית, פרו-ישראלית. חייבת להיות לנו מדיניות פרו-אזורית, שתאפשר לנו לעבוד עם כל האנשים ועם כל המדינות באזור".

לדבריו העברת שגרירות ארה"ב בישראל מתל אביב לירושלים, מסכלת משא ומתן עתידי לשלום עם הפלסטינים. סנדרס אמר גם כי לפלסטינים מגיע כבוד ויחס הוגן מצד ארצות הברית.

הוא תקף את הממשלה הנוכחית בישראל: "אני חושב שמה שקרה בשנים האחרונות תחת נתניהו זה שיש לך ממשלת ימין-קיצוני עם הרבה נטיות גזעניות".

בראיון לפודקאסט Pod Save America הוסיף סנדרס, "גרתי בישראל, יש לי משפחה בישראל. אני יהודי. אני לא אנטי-ישראל. אני מאמין שלאזרחי ישראל יש בפירוש את הזכות לחיות בשלום, בעצמאות ובביטחון. בסופו של דבר אני מאמין בזה בכל מאודי".