נס בעיר לוד

קליע שנורה על ידי ערבים פגע בחלון בדירת מגורים שבה מתגוררים יהודים. השר ארדן ומ״מ המפכ״ל יגיעו לסיור בעיר

תגיות: ערבים לוד ירי
עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ה בתמוז תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: istock

קליע שנורה על ידי ערבים בעיר לוד, פגע בחלון בדירת מגורים שבה מתגוררים יהודים. בנס לא היו נפגעים.

האירוע החל בירי לעבר חנות בלוד. ניידת משטרה שהוזעקה למקום החלה במרדף אחר החשודים שבמהלכו הם ביצעו ירי שפגע בבניין המגורים.

בשבוע שעבר נפגעה ילדה ערבייה מירי תועה, והתושבים בלוד מודאגים מהירידה ברמת הביטחון האישי.

״האמת שהיה שקט אצלנו בזמן האחרון אבל מספיק כדור אחד כדי להרוג ילד קטן שישן בחדר שינה שלו״, אומר תושב העיר מאיר ליוש המתגורר בבניין סמוך.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ומ״מ מפכ״ל המשטרה ניצב מוטי כהן יגיעו היום (ראשון) לסיור בלוד יחד עם ראש העיר יאיר רביבו.

חבר מועצת העיר עמיחי לנגפלד סיפר כי ״אירוע הירי מצטרף לגל אירועי ירי נוספים בזמן האחרון. המשותף לכל האירועים האחרונים הוא עזות המצח של העבריינים, ופגיעה של חפים מפשע״, אמר לנגפלד. ״באירוע הקודם נפגעה וניצלה בנס ילדה בת 8 שתישאר לכל החיים עם כדור כמה מ"מ ליד הלבלב, והיום פגיעה של כדור בדירת מגורים בעיר״.

לדבריו, ״האחריות לאירועים הקשים הללו היא של משטרת ישראל. על תחנת לוד מפקד היום אחד המפקדים הטובים ביותר שהיה בעיר. אבל אם תפרוץ אינתיפאדה גם הגדוד הטוב ביותר יצטרך תיגבור משמעותי.

״המשטרה עשתה פעולות רבות לחיזוק החוק והסדר, אבל כנראה שלפתור את בעיית הנשקים במגזר הערבי צריך תגבור חיצוני משמעותי יותר. יש כאן שוטרים מעולים ותותחים, קצינים אלופים ומפקדים מסורים- אבל במבחן התוצאה אין חולק שזה לא מספיק.

״העירייה מצידה גם צריכה לעשות בדק בית במה צריך להגביר את הטיפול והיעד הוא ברור מאוד: משילות, משילות משילות. חייבים להגביר את העשייה בכל התחומים לחיזוק המשילות בעיר ולמרות הפעולות שנעשו לאחרונה, ולמרות תיגבור המצלמות, והגברת הפיקוח והאכיפה של השיטור, ורכבי הביטחון ועוד- בשורה התחתונה זה עדיין לא מספיק״, כך לנגפלד.