הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץצילום: יוני קמפינסקי

שר החינוך ויו"ר מפלגת הבית היהודי, הרב רפי פרץ, מבקש להשאיר בישראל את ילדיהן של כ-100 עובדות זרות בלתי חוקיות.

ב''ידיעות אחרונות'' פורסם מסמך ששלח ראש המטה של פרץ, יובל צור, אל שר הפנים אריה דרעי בבקשה "לשקול בכובד ראש את השארת הילדים".

צור, האדם המקורב ביותר לשר פרץ, כתב: "נוכח רגישותו של המקרה, נכון אני לפנות לשר הפנים בבקשה לשקול בכובד ראש את הבקשה, תוך התייחסות לנסיבות המיוחדות שבהן מעורבים ילדים אשר התערו בחיי החברה הישראלית במשך שנים ארוכות".

העמדה התמוהה של שר החינוך ויו"ר המטה שלו, שונה בתכלית מעמדת שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', יו"ר האיחוד הלאומי, שכתב בחשבון הטוויטר שלו בשבוע שעבר כי "הפיליפיניות צריכות לחזור לארצן. הן באו לזמן קצוב כדי להתפרנס, לא להתאזרח.

''אם בית הדין לעררים יסכל את המהלך, או אם רשות ההגירה תתעכב, ייווצר תקדים ולפיו ילדים הם אמצעי לקבלת אזרחות. מאות אלפי מסתננים, תיירים ועובדים זרים ינצלו את זה ומדינת ישראל לא תהיה עוד מדינת הלאום של העם היהודי", הזהיר סמוטריץ'.

זו אינה הפעם הראשונה שבה השר רפי פרץ משמיע דעות חריגות במחנה הלאומי בכל הנוגע להגירה בלתי חוקית. בחודש מרץ האחרון אמר יו"ר הבית היהודי כי יש לדאוג למסתננים בדרום תל אביב וגם לילדיהם.

''ההשקעה של מדינת ישראל במהגרים הלא חוקיים זאת דרכנו, זה העם הזה, אנחנו עם שנוהג בחסד כלפי הזולת", אמר פרץ בסיור בדרום תל אביב.

''זה לא סותר את זה שאנחנו יודעים שצריכים למצוא פתרונות טובים כדי להרחיק אותם מהארץ, אבל כל עוד הם כאן אנחנו צריכים לדאוג לרווחתם, במיוחד הילדים והתינוקות. יש כאן בתי ילדים נפלאים וגני ילדים נהדרים וזו תעודת כבוד למדינת ישראל", הוסיף יו"ר הבית היהודי.