סלקום משבשת את הקליטה בקפריסין?

בקפריסין מאשימים - חברת סלקום הישראלית משבשת את הקליטה הסלולרית בחופי האי. החברה עלולה להיאלץ לסגור אנטנות.

ערוץ 7 , כ"ה בתמוז תשע"ט

סלקום משבשת את הקליטה בקפריסין?-ערוץ 7
אנטנה סלולארית. אילוסטרציה
פלאש 90

בעקבות שיבושים שנוצרו בקליטה הסלולרית בחופי קפריסין הודיע משרד התקשורת לחברת סלקום הישראלית כי אם לא ימצא פתרון תוך שבוע - יאלצו לסגור אנטנות סלולריות של החברה בחופי ישראל.

על פי הדיווח הבוקר (ראשון) בגלי צה"ל, מזה מספר חודשים חברות הסלולר בקפריסין מדווחות על קשיים בקליטה הסלולרית של המנויים בחופי האי.

במכתב שנשלח בסוף חודש מאי האחרון, ממשרד התקשורת הקפריסאי למשרד התקשורת הישראלי הוסבר כי תדרים שמפעילה סלקום מגיעים עד לחופי האי, מתנגשים בתדרים המקומיים ויוצרים שיבושים בקליטה הסלולרית.

במשרד פנו לסלקום בבקשה שתטפל בבעיה, אך לאחר כחודשיים בהם הנושא לא נפתר שיגרו בסוף השבוע אזהרה לחברה והודיעו שאם לא יטופלו השיבושים או יוצעו פתרונות הנדסיים חלופיים בתוך כשבוע – יאלץ המשרד לסגור אנטנות של סלקום בחופי ישראל. מהלך שעשוי לפגוע בקליטת מנויי החברה בארץ.

מחברת סלקום נמסר בתגובה: "בתקופה זו של השנה יש תופעה אקלימית שבה גלי רדיו מתפשטים רחוק יותר. קיבלנו פניה ממשרד התקשורת ומהמפעיל הקפריסאי על כך שישנה הפרעה הנגרמת מחלק קטן מהאתרים. אנחנו פועלים עם המפעיל הקפריסאי והמשרד על מנת לתאם את ההפרעה למינימום".