נפתלי בנט
נפתלי בנטצילום: קובי ריכטר/TPS

השר לשעבר נפתלי בנט ממפלגת הימין החדש ערך אחר הצהריים (ראשון) שיח בדף הפייסבוק עם הגולשים ששאלו שאלות.

"בשביל לנצח צריך גוש ימין גדול, רק גוש ימין גדול ימנע ממשלת שמאל. פעם שעברה הליכוד התכוון להכניס את אבי גבאי וסתיו שפיר לממשלה. בבחירות הדבר היחיד שחשוב זה מנדטים. המנדטים זה מה שמאפשר אחר כך לממש את הערכים", אמר בנט.

"עכשיו אני פונה לחברים שלי, השותפים, אני ידעתי לשנות את עמדתי, אני קיבלתי את עמדת איילת ואני עומד מאחוריה. הציונות הדתית רוצה באיחוד הזה. אני פונה לחילונים שרוצים אותי ואת איילת, ומבהיר, מייד אחרי הבחירות נפעל בכנסת כסיעה עצמאית", הוסיף בנט.

בנט הסביר, "גוש טכני זה אנשים שעולים לאוטובוס אחד, עוברים את המחסום שנקרא 'בחירות', ואחר כך יורדים מהאוטובוס וכל אחד הולך לדרכו".

בהמשך קרא בנט לתומכי מפלגת הימין החדש להתפקד למפלגה "אנחנו מתכוונים לקראת הבחירות הבאות שהציבור יבחר את הנבחרים, הציבור יבחר את הנבחרים".

במענה לשאלת צירוף מפלגת זהות לגוש השיב בנט, "אני מגיע לפגישה הערב כדי שנוכל להתקדם ולאחר מכן ננסה להכניס גם את מפלגת זהות לאיחוד, כדי שנהיה מפלגה אחת גדולה"

בנט הבהיר כי איוש המקומות שיוקצו למפלגת הימין החדש ייחשף רק ביום חמישי הקרוב, "את נושא האיוש המדויק אנחנו לא נחשוף עכשיו ונחכה ליום חמישי כדי שנוכל לבצע את כל האיזונים הנחוצים".

בתשובה לשאלה ציין בנט כי עמדת הימין החדש שונה מעמדתו של ליברמן, "אנחנו לא כמו ליברמן. אנחנו נמליץ רק על מועמד הימין, כנראה שזה יהיה בנימין נתניהו, אם לא תהיינה הפתעות. מה שאמרתי הוא שאנחנו לא נאפשר בחירות שלישיות".