נפתלי בנט: נייצר גוש ימין גדולאלירן אהרון

יו"ר איחוד מפלגות הימין, הרב רפי פרץ, שוחח עם כתבים לפני כניסתו לישיבת המשא ומתן עם אנשי הימין החדש, אחרי הודעתו כי איילת שקד תעמוד בראשות המפלגה המשותפת.

"אנחנו כמובן נתעקש על זה שאיחוד מפלגות הימין תדרוש שנתניהו יעמוד בראשות הממשלה ואנחנו הולכים איתו יד ביד ונמשיך כך", אמר הרב פרץ.

הוא הוסיף, "אנחנו רואים את האיחוד כדבר חשוב מאין כמוהו ואת ממשלת הימין כעומדת בראש ואת טובת הציונות הדתית. מתוך האחריות הלאומית הזאת החלטתי שאיילת תהיה במקום הראשון באיחוד מפלגות הימין ואנחנו נסגור את כל הפרטים ונצא לדרך יחד".

בתגובה אמר לערוץ 7 גורם בכיר בימין החדש כי מדובר בדרישה שאיננה מתיישבת עם המציאות העולה מהמצב, נכון לעכשיו. "אנחנו לא ניתן יד למועמד ימין שימנע מלהתחייב שלא יקים ממשלה עם השמאל", אמר הגורם.

דרישה נוספת של הרב פרץ היא ששני שליש מחברי הכנסת בעשיריה הראשונה יהיו של איחוד מפלגות הימין. מדובר במחלוקת נוספת מרכזית שכן בימין החדש דורשים 4 מקומות בעשירייה הראשונה.

מנכ״ל האיחוד הלאומי, יהודה ולד, כתב בנושא בחשבון הטוויטר שלו, "עכשיו שהרב פרץ ויתר על המקום הראשון ויש הסכמה על חלוקת התיקים ועל המקום של בנט וכהנא. אם האיחוד במפלגות הימין לא יצא לפועל בגלל ההתעקשות של בנט על זה שרוני ססובר תהיה ברשימת הציונות הדתית לפני אורית סטרוק ועידית סילמן זה באמת יהיה הזוי ויעיד שבנט לא רוצה אחדות"?