מדליה נוספת לג'ודו הישראלי

אחרי מדליית הזהב בה זכה טוהר בוטבול בתחרות הגראנד-פרי זאגרב, גם פיטר פלצ'יק השיג מדליה בתחרות המתקיימת בקרואטיה - מדליית ארד

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ה בתמוז תשע"ט

ג'ודו
ג'ודו
צילום: ISTOCK

עוד הצלחה ישראלית על מזרן הג'ודו. תחרות הגראנד-פרי זאגרב בענף הג'ודו הסתיימה הערב (ראשון) עם מדליה נוספת לחברי המשלחת הישראלית.

אחרי שאמש זכה הג'ודוקא הצעיר טוהר בוטבול במדליית הזהב בתחרות היוקרתית המתקיימת בקרואטיה, הערב עשה זאת גם חברו למשלחת, פיטר פלצ'יק שזכה במדליית הארד בקטגוריית המשקל של עד 100 ק"ג.

אחרי שיתר הג'ודוקאים הישראלים - אורי ששון, לי קוכמן, ענבל לניר ורז הרשקו הודחו בשלבים מוקדמים, פלצ'יק העקשן לא ויתר והביא כבוד נוסף למדינה כשזכה במדליה שניה בתחרות ושלישית שלו ב-2019, כולן מאותו הסוג - מדליות ארד.

פלצ'יק זכה במדליית הארד הערב לאחר שעבר את לאשה טאבלרוי הגיאורגי בסיבוב השני והתגבר על קארל-ריכרד פריי הגרמני אחרי קרב ארוך בסיבוב השלישי ואיפון בניקוד זהב.

ברבע הגמר השיג פלצ'יק ווזארי על סימאון קתרינה ההולנדי, ובחצי הגמר נעצר על ידי שאדי אלנחאס מקנדה, שביצע ווזארי מוקדם ושמר עליו עד לסיום.

הישראלי לא נתן להפסד לשבור את רוחו ובתום הקרב המכריע על מדליית הארד מול יריבו ההונגרי מיקלוש צרייניץ', אותו ניצח באותו מעמד גם בגרנד סלאם אבו דאבי ב-2017, פלצ'יק עשה זאת שוב כשביצע ווזארי אחרי פחות מדקה ושמר על יתרונו בזכות עבודה טקטית טובה.

בחודש הבא תצא המשלחת הישראלית לאליפות העולם בטוקיו, במקום בו תיערך גם האולימפיאדה בעוד כשנה. הג'ודו הישראלי ממשיך לספק הישגים לספורט הישראלי ולהביא כבוד וגאווה למדינה כולה. בקרוב שוב באולימפיאדה?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il