עיתונים ומתקני כושר: תנאי המחבלים נחשפים

שירות בתי הסוהר יתעד לראשונה את הביקורים להם זוכים האסירים הביטחוניים מצד חברי כנסת ודיפלומטים מרחבי העולם.

ערוץ 7 , כ"ה בתמוז תשע"ט

עיתונים ומתקני כושר: תנאי המחבלים נחשפים-ערוץ 7
מתקני כושר. אילוסטרציה
צילום: דובר צה"ל

שב"ס חשף את פירוט מתקני הכושר להם זוכים המחבלים הכלואים בבתי הכלא השונים, ביניהם מתקני חתירה, מקבילים, ספת בטן ואופני כושר.

בכלא גלבוע ישנם 9 מתקני חתירה ו-8 מתקני מקבילים סה"כ 17 מכשירים. בכלא מגידו 9 מתקני אופניים, 9 מתקני חתירה ומתקן אחד של מקבילים סך הכל 19 מתקנים. בכלא נפחא מתקן מקבילים אחד וספת בטן אחת, סה"כ 2 מתקנים.

בכלא עופר ישנם 10 מתקני חתירה ו-10 מתקני מקבילים סה"כ 20 מתקנים. בכלא קציעות יש 21 מתקני מקבילים ו-21 ספות בטן בסך כולל של 42 מתקנים וכלא רמון ישנם 10 מתקני מקבילים ו-10 ספות בטן בסך כולל של 20 מתקנים.

בתשובה לשאלה על מספר העיתונים וכתבי העת להם נחשפים המחבלים בבתי הכלא נחשף כי אסיר ביטחוני זכאי למנוי יומי לעיתון ולמנוי אחד לכתב עת. אסיר באגף הפרדה/שמור ראשי עיתון אחד ו-2 כתבי עת, ככל הנראה כל המינויים נעשים על חשבון המדינה.

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו", הגיב: "מביש לראות את התנאים המופלגים להם זוכים המחבלים בבתי הכלא במימון הציבור הישראלי. דפדוף בשלל עיתוני היום, שמירה על כושר גופני במתקני כושר וביקור של דיפלומטיים בכירים הם תנאים של בתי מלון. טוב עשה שב"ס שהחליט על נהלים חדשים בעקבות הבקשה שלנו אולם מוטב שהדברים לא היו מגיעים למצב זה. הגיע הזמן שהממשלה תאשר את המלצות ועדות השר ארדן להפסקת החגיגות בבתי הכלא על ידי המחבלים. תנועת אם תרצו לא תשקוט ולא תנוח עד שהחגיגות בבתי הכלא של אותם רוצחים שפלים תפסקנה לחלוטין"/