עלי מוחמד. המצטיין בשורות בית"ר
עלי מוחמד. המצטיין בשורות בית"ר צילום: פלאש 90

50 שנים לא הייתה סקציה נס ציונה חלק מליגת העל בכדורגל. 50 שנים לא כבשה זו שער לרשת יריבה מהליגה הבכירה במסגרת שאינה גביע המדינה.

הערב (ראשון) עשתה זאת נס ציונה כשכבשה לרשת שערה של בית"ר ירושלים במשחקן הרשמי הראשון לעונת 2019/20, שהתקיים במסגרת שלב הבתים של גביע הטוטו.

הפתיחה הייתה שייכת לירושלמים שביצעו רכש מרשים במהלך הפגרה כשהחתימו לא פחות מ-10 שחקנים חדשים. אחרי שהביסו את יריבותיהן במשחקי ההכנה השונים, הערב, במשחקם הרשמי הראשון לעונת 2019/20, ועוד באצטדיונם הביתי, קיוו הירושלמים לרשום ניצחון קליל על העולה החדשה סקציה נס ציונה.

הפתיחה כאמור בישרה טובות כשאלה שלטו במשחק ללא עוררין ורק חוסר מחץ בחלק ההתקפי מנע מהם לנצל זאת בכדי לעלות ליתרון.

2 דקות מתחילת המחצית השניה באה בית"ר על שכרה כששלומי אזולאי, החלוץ שבא מבני סכנין והרשית בכל משחקי ההכנה של הירושלמים, עשה זאת שוב לאחר הגבהה מצויינת של הרכש היקר ביותר בתולדות בית"ר - מיכאל אוחנה שלבש את החולצה מספר 11 של אוחנה אחר.

כיאה לקבוצות אותן אימן רוני לוי, בית"ר הלכה לאחור ואיפשרה לאורחים מנס ציונה לחפש את שער השיוויון. בדקה ה-75 זה גם הצליח, כשלילאי האלבני של נס ציונה כפה שיוויון עם בעיטה חזקה שעשתה היסטוריה כשהייתה לשערה הראשון של נס ציונה במפעל גביע הטוטו מול קבוצה מליגת העל מזה 50 שנה.

כשהכל כבר היה נראה כמו בדרך לתיקו מאכזב עבור הבית"רים, ו-5,000 האוהדים כבר החלו לצאת אל מחוץ לתחומי האצטדיון, דקה אחרי הזמן החוקי של תוספת הזמן, קיבלה בית"ר כדור קרן שהתגלגל לרגליו של אנתוני וראן שמקרוב בעט חזק וקבע את תוצאת המשחק - 1:2 לבית"ר על העולה החדשה לליגת העל, בדקה ה-95.

בבית"ר יכולים לנשום לרווחה ולסמן וי גדול וחשוב על פתיחת עונת 2019/20. גם שם יודעים כי בצל הסערות מול ארגון האוהדים, ניצחון הערב היה חשוב מאין כמותו בדרך אולי לקבל מעט שקט בעונה המטורפת שעוד צפויה לה.

אפרופו סערות, המצטיין על כר הדשא היום היה לא אחר מאשר עלי מוחמד שזכה לתשואות רבות וקריאות עידוד רבות מכלל יושבי היציעים באצטדיון טדי. אולי בסוף הכדורגל באמת יכול לגשר על הכל.