ראש העיר פתח תקווה:
"אל תיתנו לעסקנים מתוסכלים להסית אתכם"

ראש העיר גרינברג משיב להסתה נגדו מצד יהדות התורה: אני פועל ללא ליאות עבור הציבור החרדי, אל תיתנו לעסקנים מתוסכלים להסית אתכם.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ו בתמוז תשע"ט

ראש העיר פתח תקווה, רמי גרינברג, משיב למה שהוא מכנה 'ההסתה נגדו' מצד נציגי 'יהדות התורה בעיר ומבקש: "אל תיתנו לעסקנים מתוסכלים להסית אתכם".

"תושבים ותושבות יקרים", פתח גרינברג, "אני רוצה לשים סוף לכל ההסתה הנוראית שקורית פה מתחילת הקדנציה.

"נבחרתי לראשות העיר והתחייבתי לשרת את כל תושבי פתח תקווה בכל השכונות ואת כלל המגזרים, וככה עשיתי, בלי חשבון מי תמך ומי לא תמך בי בבחירות", אמר.

לדבריו, "לגבי הציבור החרדי שאליו אני מכוון כעת את דבריי; אחרי הבחירות - למרות שהציבור הזה לא תמך בי, אישרתי את היחידה לחינוך חרדי שפועלת בהנהלתו של אבי פקטר שדואגת לכל נושא התרבות למגזר החרדי - לאירועים, לפעילות המתנ"סים, לפעילות של 'מלאכת מחשבת' שעושה חוגים לאלפי ילדים חרדים בגני הדר ובמרכז העיר, וכל חודש העירייה מעבירה להם 80,000₪ לטובת החוגים".

"מלבד זאת, כל פעילויות התרבות לימי בין הזמנים, ל"ג בעומר ואחרים התקיימו כרגיל. העברנו את כספי התמיכות למוסדות החינוך החרדיים, העברנו ומסייעים להם גם מעבר לכך", הוסיף.

"יתירה מזאת, אני ראש העיר היחיד פה בפתח תקווה שהספיק לסייר בכל מוסדות החינוך החרדי וגם פועל לקדם עבורם את כל מה שצריך", הדגיש. "בבית יעקב לבנות בשכונת גני הדר, אנחנו מוסיפים להם עוד אגף לאור הצפיפות שיש שם. גם בבית יעקב לבנות ברחוב רוטשילד, אנחנו מוסיפים עוד אגף לאור הצפיפות. בת"ת שארית ישראל ברחוב סביון אנחנו מוסיפים עוד אגף בגלל הצפיפות. לת"ת 'ברכת אמת' ברחוב הרצל אנחנו מוסיפים מבנה נוסף".

"בנוסף, פתחנו לטובת המגזר החרדי חמישה גני ילדים חדשים ברחוב האורים, בהנהלת רשת הגנים של אגו"י. לת"ת 'שירת התורה' ברחוב מנחם בגין אנחנו מקדמים הקמת אגף נוסף לטובת גני ילדים חדשים ומעונות יום ופעילויות נוספות באיזור. למוסדות הבעש“ט בשכונת הדר גנים, אנחנו בונים מעונות יום חדשים בשיתוף עם משרד התמ"ת. אין מוסד גוף או קהילה שפנתה אליי שלא קיבלה את העזרה שהיא זקוקה לה. כך גם בתי כנסיות וכוללים, כל מי שפנה וצריך סיוע, אנחנו דואגים להם ונותנים להם את השירות ישירות", ציין גרינברג.

"אבל יש אנשים שמתוסכלים מזה. הפוליטיקאים מתוסכלים מהעובדה שהכל ממשיך כרגיל והם יושבים בצד ולא רלוונטיים, וזאת מאחר שבחרתי לתת שירות ישירות לתושבים ולא דרך אותם עסקנים שלא באמת נותנים שירות לתושב, אלא דואגים לאינטרסים שמעניינים אותם בלבד", תקף.

הוא הוסיף, "זה מתסכל אותם כי הציבור רואה שגם בלעדיהם הכל מתנהל כמו שצריך. מקבלים כספי תמיכות, הקצאות למוסדות ובתי כנסיות, כספים לפעילות תרבות, בינוי של מוסדות חינוך, ומקבלים ומקבלים ומקבלים. תראו לי משהו אחד שלא קיבלו, תצביעו לי על משהו שלא קרה, אין דבר כזה. ולכן הם מנהלים הסתה פרועה. ומה אני צריך לחשוב כראש עיר?! אני שלמרות הכל, למרות ההסתה הזאת, אני ממשיך לתת ולעזור ולהעניק ולפתח ולהיות בקשר עם ראשי מוסדות עם ראשי כוללים וראשי בתי כנסת ולסייע, ועדיין ממשיכים להסית, ולמה? כי מישהו הזיז להם את הגבינה. הזזנו לעסקנים שהיו רגילים שהכל עובר דרכם והם מפזרים פרוטות לתושבים, וזה נגמר. אני נותן ישר לתושבים, לכל מי שצריך, באופן ישיר ומלא בלי פוליטיקה, וזה מה שמתסכל אותם".

"תעשו די להסתה הזאת", ביקש גרינברג. "תדרשו להפסיק עם ההסתה הזאת כי זה לא מכבד אנשי תורה ויהודים, בטח בתקופה הזאת. אף ילד לא נזרק מאף מוסד, ואף ילד לא הוצא מאף מעון, הכל עורבא פרח. כך גם בנושא הסמינר של הרב הילדסהיימר - אף אחד לא דרש לסגור את המקום, אלא ביקשנו לשבץ מספר בנות ספרדיות שלדעת כולם הן מתאימות, הו פדגוגית והן רוחנית. לא ביקשנו לסגור ולא הולכים לסגור, ולא שום דבר בכיוון הזה, בדיוק הפוך. אני נלחם יום יום כדי לתת עוד מקומות וכדי לדאוג לעוד צרכים, לגני ילדים שחסר במרכז העיר ולמעונות יום שחסר לציבור במרכז העיר, ופועלים לשם כך בכל הכוח כמו שאף פעם לא פעלו".

לסיכום אמר: "זאת האמת, ואני זמין לכל תושב בכל רגע נתון ובכל זמן. אני לשירותכם, אל תשמעו להסתה ואל תתנו לעסקנים להסית אותכם למקומות לא נכונים. יש עובדות ויש מציאות, אנחנו פה לשרת את כלל התושבים".