פוענח עוקץ הכספומטים באשדוד

חוקרי ההונאה חשפו את שיטת שכפול כרטיסי האשראי באמצעותה על פי החשד שני צעירים תושבי אשדוד גנבו 250 אלף שקל מכספומטים ברחבי הארץ.

תגיות: אשדוד שוד
בן שאול , כ"ז בתמוז תשע"ט

כספומט. אילוסטרציה
כספומט. אילוסטרציה
פלאש 90

בתום חקירה סמויה, שהחלה לפני חודשים אחדים עצרו חוקרי ההונאה בתחילת החודש שני צעירים, תושבי אשדוד, בחשד ששכפלו כרטיסי אשראי, בעת משיכת הכסף על ידי בעל הכרטיס ומשכו כ-250 אלף שקלים בסך הכל.

החקירה נפתחה עם קבלת תלונה ביחידת ההונאה אודות חשד למשיכת כספים מכספומט שלא על ידי בעל הכרטיס. פעולות חקירה העלו כי מדובר ככל הנראה בדפוס החוזר על עצמו וליחידה הועברו תיקי חקירה מכל הארץ.

מהחקירה עלה כי בכספומטים הותקן שבב שהעתיק את נתוני הכרטיס ומצלמה הותקנה באיזור נסתר של לוח המקשים ולאחר מסחר שעות החשודים היו מגיעים, פורקים את הנתונים, צורבים אותם על גבי כרטיסים ריקים ומושכים באמצעותם כספים.

לפני שבועות אחדים נעצרו שני חשודים, בחורים בשנות ה-20 לחייהם, ובמהלך חיפוש בביתו של אחד מהם נחשפה מעבדה לזיוף כרטיסי חיוב, עשרות כרטיסי אשראי מזוייפים, מוכנים לשימוש ועשרות אלפי שקלים במזומן.

מעצרם של השניים הוארך מעת לעת והיום צפויה חטיבת התביעות דרום של משטרת ישראל להגיש כנגד השניים כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.