דרשו תשלום בהר הזיתים ועוכבו לחקירה

מבקרי הר הזיתים היום נתקלו במספר צעירים ערבים שדרשו מהם תשלום על חניה בחניון הציבורי. המשטרה הוזעקה ושניים עוכבו לחקירה.

שמעון כהן , כ"ז בתמוז תשע"ט

הר הזיתים. ארכיון
הר הזיתים. ארכיון
פלאש 90

בדרכם לפקוד את קברו של הבאבא אלעזר, רבי אלעזר אבו חצירא זצ"ל, נתקלו אזרחים במספר צעירים ערבים שדרשו מהם תשלום על החניה, על אף שהמקום ציבורי. המשטרה שהוזעקה למקום עצרה שניים מדורשי התשלום.

על האירוע מספר נתן, תושב ירושלים שהגיע למקום עם קבוצת יהודים מיוצאי צרפת. כאשר הגיעו למקום, הוא מספר, הבחינו במספר ערבים שהציבו את רכבם לאורך הדרך המובילה אל החניון, עמדו לצד הרכב המונע את המשך התנועה ודרשו תשלום על הכניסה לחניון.

נתן מספר כי האורחים שאותם הביא למקום כבר התכוננו לשלם, אך בהכירו את המקום כמקום ציבורי פתוח עצר אותם ופנה לשוטרים שניצבו בסמוך. במקביל יצר קשר עם חבר מועצת עיריית ירושלים, אריה קינג, שפנה למחלקה הרלוונטית בעירייה בדרישה לטפל במתרחש.

השוטרים שהגיעו למקום בדקו את המתרחש ומשגילו שאכן הצעירים הערבים דורשים תשלום על כניסה למקום ציבורי בתואנה שהוא פרטי לקחו שניים מהם להמשך חקירה בתחנת המשטרה.

נתן מעיר כי אמנם הוא והמבקרים שהביא אתו להר הזיתים לא שילמו כדרישת הצעירים, אך נראה היה שהחניון מלא בכלי רכב שנכנסו אליו וככל הנראה שילמו את הסכום שנדרשו מבלי לדעת שהמקום פתוח לחניית חינם.