שר התקשורת דודי אמסלם
שר התקשורת דודי אמסלםצילום: חזקי ברוך

שר התקשורת, דודי אמסלם, הנחה את מנכ"ל משרדו להכליל את יהודה ושומרון בתוך היישובים שיקבלו את המענה של שירותי חברת HOT.

כזכור, אתמול פירסמה המלצת הוועדה לפריסה אוניברסלית שבמשרד התקשורת את המלצותיה לחיבורי חברת HOT ליישובי ספר ופריפריה בישראל. על פי ההמלצות 220 יישובים שלא חוברו עד כה לרשת הטלוויזיה והאינטרנט של החברה יחוברו. יישובי יהודה ושומרון לא נכללו במסגרת הזו.

ראש המועצה האזורית שומרון פנה אתמול במכתב לשר התקשורת דוד אמסלם, בבקשה ודרישה חד משמעית שלא לדלג על תושבי יהודה והשומרון ולהכליל אותם בתוך המלצות הוועדה.

דגן אמר בעקבות קבלת החלטה, "אני מודה לשר התקשורת על האמירה הברורה והערכית הזו. אי אפשר שלא לראות את האפליה הזועקת לשמיים כאשר שוב תושבי יהודה ושומרון נשארו מחוץ למשחק בשלב הראשון בניגוד ל-220 יישובים בארץ שיקבלו כבר בזמן הקרוב את השירות".

דגן ואמסלם בסיור בשומרון. ארכיון
דגן ואמסלם בסיור בשומרון. ארכיוןצילום: רועי חדי

״כעשרה אחוזים מתושבי ישראל המתגוררים ביו"ש זכאים ליהנות גם הם משבירת מונפול, להוזלת מחירים ולתקשורת תת קרקעית איכותית ואמינה. תירוץ המרחק לא תופס מים שכן ברור לכל שיישובי יו"ש קרובים יותר למרכז הארץ מאשר תושבי הנגב הדרומי והערבה התיכונה", הוסיף דגן.

הוא גם היפנה לשר בקשה נוספת. "אני מבקש משר התקשורת, שהוא מנהיג ציוני ואדם הגון, להקפיא לאלתר את המלצות הוועדה למספר ימים, עד אשר יגובשו תוכניות כוללות להכללת יישובי יהודה ושומרון בשירותי HOT ולא לבצע שום שינוי וסגירות שהן טלאי על טלאי על טלאי, אנחנו רוצים לראות מעשים ברורים המבטלים את האפליה ומעבירים מסר ברור כי כל מדינץ ישראל אחת היא. תל אביב והנגב, רעננה והשומרון - חד הם".