מלחמות הבית

חבר הנהגת צעירי הבית היהודי בטור פרשנות על האיחוד עם הימין החדש והקמת הימין המאוחד.

יצחק נייהוז , כ"ז בתמוז תשע"ט

מלחמות הבית-ערוץ 7
איחוד גדול בימין
צילום: ללא קרדיט

מלחמות בתוך הבית היהודי נתפסו בעיני הציבור כדבר שבשגרה. בשורות שלפנינו נעסוק בביקורת, בסיבה שגרמה לביקורת, ובמהות רשימת "הימין המאוחד"

אז נתחיל בשאלה, מי צריך לעמוד בראש מפלגת הציונות הדתית? כמובן שלשאלה הזו יש כמה תשובות, וכל אחד יחשוב אחרת. אז ניסיתי לקחת את כל התשובות ולתמצת אותם לכדי תשובה אחת- רחבה.
אז ככה, בראשות מפלגת הציונות הדתית- צריך להיות ללא עוררין מישהו או מישהי שהם בני הציונות הדתית!

אבל, במקרה הזה- זו לא רק מפלגת הציונות הדתית. זו מפלגת הימין שמימין לליכוד, גם דתית, גם חילונית- גם שמרנית, אבל גם ליברלית.

ואני רוצה להדגיש- לכל מי שחשב שהרב רפי הוא לא ראש מפלגת הציונות הדתית, הוא טעה! כי הבית היהודי נשארה מפלגת הציונות הדתית, והאיחוד של מפלגות הימין מהבחירות שעברות, כן כן! האיחוד של הדוסים- הוא מפלגה אחת, של האיחוד הלאומי והבית היהודי, שהעומד בראשה הוא הרב רפי פרץ. והאיחוד עם הימין החדש הוא ריצה טכנית בלבד שתתפצל לאחר הקמת הממשלה ל2 סיעות שונות בכנסת.

עכשיו, הגיע הזמן לעסוק בשאלה שבאמת אמורה להפריע לנו- הביקורת של פעילי הבית היהודי על האיחוד.

אני אדגיש ואומר, כי אין לי כוונה להשתיק אנשים או למנוע את זכות הביטוי. אלא לתת כמה דגשים מנקודת ההסתכלות שלי.

ביקורת היא חיובית וליגיטימית, תמיד- גם אם אתה בדעת מיעוט, וגם אם היא מופנית כלפיך.
אבל מה שקרה בכינוס הבית היהודי בירושלים, ביום שני בערב-הוא היה כבר חרפה, עד כדי שהתביישתי במפלגה שלי.

למבקרים יש ביקורת לגיטימית שכן, הם טוענים שלא יכולה לעמוד בראש המפלגה אישה שנטשה אותה לפני חצי שנה ועוד שהיא לא בת הציונות הדתית.

אז לדבר הזה נתייחס- זה שהיא לא בת הציונות הדתית מנע ממנה להגיע למקום ראשון בפריימריז ב2015?? (ולהיות מקום 3 ברשימה אחרי איחוד עם תקומה).

אז עוד כששקד ובנט היו חברי הבית היהודי, לאף אחד לא הפריע שהמפלגה מתחילה לאבד את הדמוקרטיה ואת הצביון הדתי שלה.

אז דבר ראשון, בכינוס נאם אחד מרבני המפלגה שאיני זוכר את שמו, הוא נאם בכבוד- הביע את דעתו נגד האיחוד, הביא נימוקים ודיבר בכבוד.

לאחר הכנס דיברתי עם כמה מהנוכחים בכנס, והם אפילו השתכנעו ממנו. אבל, בכנס היה גם חבר מרכז המפלגה שהיה עוד בתקופת בנט חבר מרכז. התחיל לצעוק ולגדף קריאות מעליבות לניר אורבך "קברן הציונות הדתית". ולרב רפי "אני לא יודע אם הוא עשה את זה לפני ההמרה או אחריה".

ביקורת כזו היא דבר פסול בתכליתו, דבר ראשון כי היא שופכת דם של מישהו אחר בציבור, מול העיניים שלו. ודבר שני, כי אותו חבר מרכז היה יכול לעלות לבמה ולנאום כמו אותו רב שציינו מקודם. ולדבר בצורה מכבדת שתכבד אותו ואת המפלגה ומוסדותיה.

עכשיו נחזור לעניין יו"ר הרשימה. הרבה ביקורת מופנית לעבר הרב רפי בגלל מה שהתרחש עם מי שנטשו אותנו ועוד נתנו לה להיות ראש הרשימה.

אז אני אומר את דעתי בעניין ובזה אסיים- אסור לימין לאבד קולות, וככל שיהיה יותר איחודים, יהיה פחות איבוד קולות. ולפעמים צריך להתפשר ולהבין שאנחנו מפלגה ימנית דתית שהתאחדה עם מפלגת ימין מעורב ליצירת בלוק טכני בלבד.

צריך לזכור שחייבים להציל את שלטון הימין, ולהציב לנתניהו סמן ימני מובהק. במיוחד בממשל טראמפ שעוד מעט נגמר, חייבים לנצל כל עוד הוא שם ולהקים ממשלת ימין חזקה ומאוחדת.

שנזכה לאיחוד מלא עם שאר רשימות הימין. ושבע"ה נזכה לגאולה שלמה.