טקס העברת נס היחידה
טקס העברת נס היחידה צילום: דו"צ

תת-אלוף עומר טישלר מונה היום (שלישי) למפקד בסיס חיל האוויר נבטים בטקס חגיגי במעמד מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

טישלר החליף בתפקידו את תת-אלוף איל גרינבוים, אשר כיהן בתפקיד זה בשלוש השנים האחרונות ויתמנה בקרוב לראש להק מבצעי אוויר במטה חיל-האוויר.

מפקד החיל, אלוף עמיקם נורקין, אמר בטקס, "אנחנו עומדים כאן, בלב הנגב, בתוך בסיס המכיל את היכולות האסטרטגיות של חיל-האוויר, יכולות הדור החמישי של מערך הקרב. עומדים כאן לאחר שבוע בו הבסיס סיים ביקורת כשירות נרחבת בהצלחה יתרה, וזוג קרנפים מטייסת 131 משתתפים בניסוי 'החץ' המורכב באלסקה. ועל כל אלו פיקד איל, מפקד מרחיק ראות, אמיץ ונבון. אדם, קצין ולוחם - שהיה מפקד לאנשי נבטים, ועשה זאת בהצלחה יתרה. בעוד זמן קצר תתחיל את תפקידך הבא - אני מאחל לך הצלחה בהמשך".

"עומר, לפני 24 שנים הענקתי לך את דרגות הקצונה בסוף קורס הטיס. היום אני מעביר לך את נס הפיקוד על בסיס נבטים. צפויה לנו תקופה מלאת עשייה. בנין כוח לצד הפעלת כוח. תקופה מרובת אתגרים. אני יודע שנוכל להם. אתה מקבל נכס אסטרטגי, אמצעי לחימה מהמתקדמים בעולם, אבל בעיקר אתה מקבל את הפיקוד על אנשינו. אנשי בח״א 28, עשייתכם היא מקור לגאווה. המשיכו להיות הקטר המוביל את החיל. עלו והצליחו", הוסיף.

המפקד היוצא, תא"ל גרינבוים, נפרד מפקודיו, "אני גאה להעביר את הפיקוד על בסיס נבטים לתת-אלוף עומר טישלר בתום שלוש שנות פיקוד. שלוש שנים בהן הבסיס ואנשיו עמדו בכל המשימות אליהן נדרשו. משימות חובקות עולם, פורצות דרך, חדשניות בשיטת פעולתן. משימות שאפשרו לחיל-האוויר להוות זרוע ארוכה ומשמעותית בצבא ההגנה לישראל.

עומר, אני מעביר לך את הפיקוד על האנשים העומדים כאן מולנו, איתנו. אנשים הפועלים לכל אורך הדרך בשיתופי פעולה וביוזמה עם כל הגופים האפשריים, בתוך חיל-האוויר ומחוצה לו. עם אגף המודיעין, זרוע היבשה, אט״ל, חיל-הים וגופים ביטחוניים ואזרחיים נוספים. אתה תזהה שהאנשים בבסיס נבטים פועלים מתוך תפיסת עולם ציונית וערכית. פקודיי, פונה אליכם לאחרונה כמפקדכם הישיר - אתם יכולים להיות גאים על המקום והארגון אליו אנחנו שייכים. מודה לכם. מצדיע לכולכם״.

המפקד הנכנס, תת-אלוף עומר טישלר, הודה לקודמו, "איל, בחוכמה רבה המבוססת על ניסיון רב, הובלת תפיסות ותהליכים פורצי דרך. תחת פיקודך ביצע הבסיס פעילות מבצעית רגישה ומשמעותית מאוד, הובלת בניין כוח רב תחומי תוך הסתכלות חזונית. אך מעל הכל היית המנוע הערכי, הסמן הימני למפקדים ולחיילים. עשית את אשר דיברת. צניעות, יושר, דרך ארץ. בשם כל אנשי הבסיס, אני רוצה לומר לך תודה על תקופה של מסירות ונתינה".

"אנשי הבסיס, אנשי, חשבתי מה לומר לכם בשעה שאנחנו יוצאים יחד לדרך משותפת. במקצוע שלנו אנו נדרשים לא פעם לבצע משימות מבלי להותיר עקבות. את העקבות שלנו אנו משאירים בלבבות האנשים, בתחושת הסיפוק, המשמעות, יכולת ההשפעה והאחריות שאין שניה לה, שלעולם תהיה מנוע הצמיחה של המקום הזה. אם תרצו, של העם כולו. בהצלחה לכולנו", בירך טישלר.