ראשי הכדורגל בסיור בבלומפילד
ראשי הכדורגל בסיור בבלומפילד צילום: דוברות מנהלת הליגות

29,150 כיסאות, 500 מיליון שקל ושלוש שנים. אחרי שלוש שנים שנאלצו לנדוד אחרי קבוצותיהם ברחבי הארץ ואירחו יריבים באצטדיונים מרוחקים וזמניים, בעוד פחות מחודש יחזרו אוהדי הקבוצות התל אביביות של הכדורגל הישראלי אל אצטדיונם הביתי - אצטדיון בלומפילד שבתל אביב-יפו.

עם סיומה של עונת 2016 הודיעו בעיריית תל אביב כי הגיע הזמן לשפץ את האצטדיון הגדול של העיר שמשרת את כל שלוש הקבוצות התל אביביות בליגת העל - מכבי תל אביב, הפועל תל אביב ובני יהודה, אצטדיון בלומפילד הוותיק.

ההצלחות האדירות של הקבוצות השונות הביאה לגדילה מאסיבית בכמות האוהדים ולביקוש רב לכרטיסים למשחקים. בעיריית תל אביב הבינו את המצוקה והחליטו להגדיל את האצטדיון ולהחריב את מספר הכיסאות ל-29,150 כאלה.

העבודות שנאמדו בסך של 500 מיליון שקלים הביאו למעשה לפירוק מוחלט של האצטדיון כולו ולבנייתו מחדש לגמרי, כשזה יעמוד כעת בסטנדרטים הגבוהים ביותר באירופה.

העבודות על האצטדיון המחודש עדיין בעיצומן ובקרב הקבוצות הבכירות של הכדורגל הישראלי וראשי הכדורגל כולו, חששו כי האצטדיון לא יהיה מוכן בזמן לפתיחת הליגה, דבר שעשוי היה להביא למצוקת מגרשים קשה.

בסיור שקיימו ראשי מנהלת הליגות בכדורגל וההתאחדות קיבלו אלה התחייבות מצידו של מנכ"ל עיריית תל אביב, מנחם לייבה כי האצטדיון יהיה מוכן בזמן לפתיחת הליגה.

ארז כלפון, יו"ר המנהלת אמר בסיור כי "הגענו לכאן היום בכדי לבחון מקרוב את קצב התקדמות העבודות. חשוב לנו מאוד שהאצטדיון ייפתח בזמן על מנת שמועדונים הנערכים למכירת המינויים יוכלו לעמוד בהתחייבויות לקהל האוהדים הגדול שלהם ולפתור את מצוקת האצטדיונים של הקבוצות התל-אביביות".

"מנכ"ל העירייה מר מנחם לייבה שב ואישר את התחייבות העירייה כי העבודה על האצטדיון תסתיים בזמן לפתיחת העונה ב-24 באוגוסט והבעתי בפניו את שביעות רצוני מהתחייבות זאת", אמר כלפון שהודה לעירייה על העבודה המאומצת סביב השעון. "אין ספק שאצטדיון בלומפילד המחודש המרשים בעיצובו יהווה אטרקציה לכל אוהדי הכדורגל במדינת ישראל ואני בטוח שמשפחות רבות יגיעו למשחקים ויהנו מחווית צפיה בעונה הבאה".

מ״מ יו״ר ההתאחדות, דודי גיל שנכח גם הוא בסיור, אמר "בלומפילד החדש יצטרף לרשימת אצטדיונים מובילה בכדורגל הישראלי, שמכבדת את כל הבאים בשעריהם – שחקנים, אנשי מקצוע, שופטים ומעל לכל אוהדים ואוהדות - ויעניק חוויית צפייה ברמה אירופית גבוהה".

גם מ"מ יו"ר ההתאחדות הודה לעיריית תל אביב על מאמציה כשאמר "נעשה כאן מאמץ עצום מצד עיריית תל אביב וגורמי הביצוע כדי להעמיד אצטדיון חדיש, מזמין וראוי לעיר מובילה כמו תל אביב ולטובת הקבוצות הבכירות שלה. ברור שההצטרפות של בלומפילד למגרשי ליגת העל תסייע בהפחתת העומסים על אצטדיונים כמו נתניה והמושבה ואני תקווה כי המשימה תושלם במועד".

גיל סרב לפתח ציפיות גדולות כשאמר כי "גם אם יהיה עיכוב בפתיחה הרשמית, מסיבה כזאת או אחרת, נכון שנביט כולנו אל העתיד ועל שנים רבות שצפויות לאוהבי המשחק באצטדיון הנפלא הזה עם המורשת ההיסטורית המחייבת שלו. בלומפילד החדש הוא בהחלט אצטדיון שנבחרת ישראל צריכה לשחק בו ולארח יריבות כבר בקמפיין מוקדמות גביע העולם 2022 וגם האפשרות לקיים בו את גמר גביע המדינה לעונת 2019/20 תיבחן", התחייב גיל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו