נתניהו והליכוד, קחו אחריות

לא חכמה לשלוח את חברי הכנסת והשרים של הליכוד להטיף מוסר בתקשורת לרשימת הימין המאוחד, כשהליכוד עצמו בורח מאחריות. דעה

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ז בתמוז תשע"ט

נתניהו והליכוד, קחו אחריות-ערוץ 7
בנימין נתניהו
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

בבחירות האחרונות הליכוד ונתניהו הפעילו לחץ עצום על ראשי הבית היהודי והאיחוד הלאומי, פרץ וסמוטריץ', לשריין אצלם את עוצמה יהודית.

לטענות של סמוטריץ' ופרץ שלפיהן "אם כל כך קריטי לשריין את 'עוצמה' אז הליכוד מוזמן לעשות את זה בעצמו" התשובה של הליכוד ונתניהו היתה אז "זה לא קריטי לנו כמו שזה קריטי לכם, בלי עוצמה אתם פשוט לא תעברו את אחוז החסימה", תשובה שבדיעבד יתכן שהיתה נכונה.

כרגע המשחק השתנה. הבית היהודי, האיחוד הלאומי והימין החדש כרשימה אחת בהחלט מסוגלים, לכל הדעות, לעבור יפה את אחוז החסימה. כרגע השאלה איזו מפלגה נכון יותר שתשריין את עוצמה יהודית ברשימה שלה בעצם נפתחה מחדש, וצריך לדון בה ביושר, בלי דעות מוקדמות.

השאלה היא לגבי כל אחת משתי הרשימות (הליכוד והימין המאוחד), האם צירוף של עוצמה יהודית יותר יועיל לה או יותר יזיק לה. אין ספק שעבור רבים ממצביעי הימין החדש והבית היהודי צירוף של "עוצמה יהודית" לרשימה הוא בגדר סדין אדום. באיחוד הלאומי באמת פחות. האם מישהו בדק ברצינות כמה מצביעים בן גביר מבריח מהליכוד?

את האחריות על גוש הימין נתניהו צריך לקחת קודם כל בעצמו. להשליך את האחריות על כתפיהם של אחרים זה תרגיל של פעם אחת.

אם נתניהו באמת חרד לגורל גוש הימין הוא צריך לקחת אחריות, לא לשלוח את כל חברי הכנסת והשרים שלו להתראיין בתקשורת ולהטיף מוסר לשקד, פרץ וסמוטריץ'.