צל"ש הרמטכ"ל לשייטת 13דו"צ

בבסיס חיל הים בחיפה נערך הערב (שלישי) טקס הענקת צל"ש, אות ותעודות הערכה ליחידות זרוע הים בראשות ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי ומפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט.

במהלך הטקס הוענק ליחידת הקומנדו הימי (שייטת 13) צל"ש הרמטכ"ל, לשייטת ספינות הטילים (שייטת 3) הוענק אות הערכה מטעם הרמטכ״ל ולשייטת הצוללות (שייטת 7) וכוחות מסווגים נוספים בזרוע הוענקו תעודות הערכה מטעם הרמטכ״ל.

השייטות קיבלו הוקרה על שורת מבצעים ופעולות מבצעיות שביצעו בשנה האחרונה.

הרמטכ"ל כוכבי אמר בטקס, "בקצה נמצאים לוחמים שמסכנים את נפשם עבור בטחון ישראל ואלה לוחמי ומפקדי שייטת 13. אני מבקש להודות לכם מעומק הלב. אני מאוד מאוד מעריך את מה שאתם עושים אני מאוד מאוד סומך עליכם גיליתם תושייה, גיליתם יוזמה, גיליתם נחישות. כשאני אומר נחישות זו לא עוד מילה מלקסיקון הפלקטים של קצינים מהסוג הזה, זו נחישות אמיתית - כי אם לא מצליחים בדרך אחת חוזרים אחורה ומצליחים בדרך שניה ואתם יודעים על מה אני מדבר והנחישות הזאת אפיינה לא רק אתכם אלא את החיל כולו".

"אני מאוד גאה בכם. גיליתם אומץ רב, מקצוענות ושניהם ביחד הובילו לתרומה ישירה לביטחון עם ישראל ולביטחון מדינת ישראל. אם נסתכל באופן יותר כללי, באופן שבו פתחתי, צה"ל פועל ויפעל בכל הזירות באזור - באוויר, ביבשה ובים ויעשה הכל לאל ידו לפגוע באויבים שלנו ולשבש את דרך הפעילות שלהם. אני מודה לכם מאוד, אני מעריך אתכם מאוד, אשרי צה"ל, אשרי מדינת ישראל, שיש יכולות כאלה ויש חיל כזה, עלו והצליחו", הוסיף כוכבי.

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, אמר בנאומו, "סוד העוצמה הימית הוא בחיבור בין חוד החנית, לוחמי שייטת 13, שזה עתה קיבלו את הציון לשבח, לאחר שפעלו בנחישות, בקור רוח, בתחכום, ביצירתיות ובתעוזה, לזרוע הארוכה שלנו מעל המים- שייטת ספינות הטילים. שייטת הסטי"לים שזכתה לאות הערכה על אלפי שעות ים בינות לגלים, במרחבי הימים, בדרום ובצפון פעלה בצורה נחרצת, חדה ומדויקת בהובלת הכוחות ליעדם המבצעי".

"חשוב לא פחות, החיבור לזרוע הארוכה מתחת למים - שייטת הצוללות שפעלה בחשדנות, בהתאמה לאתגרים, במקצועיות יוצאת דופן ובמסירות רבה. חשוב כי נמשיך לפעול בענווה ובצנעה, נסתרים מן העין, בדיוק באופן בו עשינו זאת עד כה. מאמין בכם, סומך עליכם, צאו, הפליגו, צללו ושובו בשלום לנמל הבית", הוסיף שרביט.