ישראל אייכלר
ישראל אייכלר צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) תקף הערב (שלישי) בחריפות את ההנחיות שפרסם לפני מספר ימים משרד העבודה והרווחה, האוסרות קיום אירועים בהפרדה מגדרית בתחום האחריות של משרדי ממשלה.

לדברי ח"כ אייכלר, "הודעת משרד הרווחה על איסור קיום אירועים ציבוריים בנפרד ועל איסור הצבת שלטי הוראה לישיבה נפרדת של נשים וגברים, היא אלימות שלטונית נגד חופש הדת במדינה זהו שלב חדש בכפיה החילונית נגד קדושת ישראל".

"אסור לנו לשתוק. עלינו לשבור את מסכת השקרים שבהגדרת הפרדה מרצון כעבירה על החוק נגד אפליה. זהו עיוות החוק והכרזת מלחמה נגד מיליוני שומרי התורה. למשרד הממשלה אין סמכות להכריז מלחמות נגד אזרחים. כל מטרת ההוראה הזו היא לפגוע באמונות ישראל ובזכות השמירה על צניעות של נשים וגברים חרדיים על פי התורה והמסורה", הוסיף אייכלר.

נזכיר כי במכתב, עליו חתום סמנכ"ל משרד העבודה והרווחה, נאמר בין היתר, "בעקבות מקרים של הדרת נשים במרחב הציבורי שאירעו בתחומי האחריות של משרדי ממשלה אחרים ועל מנת למגר תופעות אלה, אנו מבקשים לרענן את ההנחיות בנושא".

"הדרת נשים מהמרחב הציבורי על כל נגזרותיה הנה אסורה, מנוגדת לחוק יסוד 'כבוד האדם וחירותו'
ולעיקרון השוויון. הדרת נשים מהווה הפרה של 'חוק איסור הפליה במוצרים, שירותים ובכניסה למקומות
בידור ולמקומות ציבוריים' תשס"א- 2000 ומנוגדת להחלטות הממשלה בנושא", צוין במכתב.

על פי ההנחיות, "לנשים עומדת זכות שווה ומלאה להשתתף באירועים ציבוריהם בכל שלביהם והיבטיהם הן כקהל והן כמשתתפות".

המשרד אף מפרט את הצעדים שהוא מבקש לאכוף במרחב ציבורי. "אין להציב שלטים, מחסומים או כל אמצעי אחר הנועד להכווין את הקהל לישיבה או השתתפות נפרדת באירוע ציבורי שהינו באחריות המשרד או במימון המשרד באופן ישיר או עקיף. אין להתנות השתתפות נשים באירועים מסוג זה, הן כמשתתפות והן כדוברות, בדרישות צניעות הנוגעות בין היתר ללבוש. יש להבטיח ככל הניתן ייצוגן של נשים כדוברות באירועים מסוג זה".