תעסוקה לחופש: ביקורים בבתי קשישים

יוזמה בנצרת עילית - הגרעין התורני, מועדון הצריף וחברת 'עמידר הצעירה' חברו למיזם המפגיש בני נוער וקשישים בימי החופש.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ח בתמוז תשע"ט

תעסוקה לחופש: ביקורים בבתי קשישים-ערוץ 7
לחבור לקשישים
צילום: דניאל שטרית, פלאש 90

הגרעין התורני-ציוני בנצרת עילית, חברת ''עמידר החדשה'' ומועדון 'הצריף' שבעיר מקיימים בתקופת החופשה הגדולה מבצע 'חבר צעיר לקשיש, חברה צעירה לקשישה' להפגת בדידותם של קשישים בימי הקיץ הארוכים.

''בחופשת הקיץ כולם עסוקים בחוויות, הנאות, טיולים. אנו, בעמידר ובגרעין התורני חשבנו על הקשישים שיזכו לביקורים, לשיחה, לאוזן קשבת, לחוויה אחרת'', אומר צחי וייס, מנהל הגרעין.

"חופשת הקיץ הארוכה החלה, יש מי שבוחרים ליהנות בים, בבריכה, בסרט טוב, בטיול מאתגר ויש מי שיגיעו לבקר מספר פעמים בשבוע, בימי הקיץ הארוכים, את קשישי העיר הנמצאים בבתיהם ואינם זוכים לביקורים ואינם בכל מסגרת אחרת", אומרים יוזמי המהלך.

מרים גרינהויז, מנהלת מועדון 'הצריף' שבעיר, ערכה מיפוי בקרב קשישי העיר וצרכיהם לקראת היציאה למבצע. היא מספרת: ''ביקורי הבית אצל קשישים בנצרת עילית אשר אינם מסודרים בשום מסגרת תומכת, היא מצווה חשובה ומעשה ראוי ביותר. אני מלאת הערכה והתפעלות מהמלגאים של חברת ''עמידר החדשה'' ומהמתנדבים ובני הנוער מהגרעין. המטרה היא, שיחה נעימה, אוזן קשבת והפגת הבדידות של הקשישים בכל דרך, ממשחק ועד שיחה''.

''בחופשת הקיץ כולם עסוקים בחוויות, בילויים, הנאות וטיולים, אני שמח ומברך על בני הנוער שלנו לצד מלגאי ''עמידר'' ומועדון 'הצריף', שחושבים על הקשישים ועל המפגשים החשובים איתם'', מוסיף וייס.