לאחר הפרישה מזהות, וילצרסקי מדבר

וילצ'רסקי יתמודד לכנסת והוא בעיקר רוצה לגליזציה. על הפרישה מזהות: "זה היה הדדי". על נתניהו: "לא מאמין למילה אחת שיוצאת לו מהפה"

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ח בתמוז תשע"ט

לאחר הפרישה מזהות, וילצרסקי מדבר-ערוץ 7
גדי וילצ'רסקי
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לאחר שהתמודד בבחירות האחרונות לכנסת במפלגת 'זהות', עבר גדי וילצ'רסקי (עידן מור) למפלגת אדום לבן והוא יהיה מספר 4 במפלגה.

הבוקר (רביעי) התראיין וילצרסקי ל'103FM' ויש לו הרבה מה להגיד על ראש הממשלה, על יאיר לפיד וגם על משה פייגלין.

"אני רוצה לגליזציה", אמר. "אני רוצה חירות, אני רוצה זכויות לבעלי חיים, להומסקסואלים, ללהט"בים אני רוצה שהמשטרה תצא לנו מהוורידים, אני רוצה לבטל רטרואקטיבית את כל הרישומים הפליליים לצרכני קנאביס ואני רוצה מדיניות הפללה כמו בפורטוגל לגבי כל סוגי הסמים אני רוצה שאנשים יצאו לרקוד בשקט. אני רוצה חופש".

על המדינה כמדנה יהודית הוא אמר: "אני רוצה שנחשוב עוד פעם מחדש על מה שקורה כאן, אנחנו הקמנו כאן מדינה יהודית, מה אנשים חשבו שהם עשו מדינה רק ליהודים? מה הם חשבו שיהיה פה? אנחנו יושבים על חבית נפץ".

וילצרסקי התייחס לפרישה ממפלגת זהות. "זה היה הדדי, מתוך הבנה שזה לא יכול להמשך כי זה רוצה ככה וזה רוצה ככה". על הראיון המשפיל של פייגלין בתוכנית קבלן קולות הוא סיפר: "הוא מתחרט על זה עד היום והוא יודע שזה היה טעות, הוא לא פוליטיקאי קלאסי, הוא זורם הוא מנסה להיות בסדר ויצא מה שיצא, הוא מצטער על זה".

בתגובה לשאלת המראיין אם הוא מתמודד רק כדי 'לעשות סתלבט על המציאות' הוא ענה: "אם שר פנים שיקר, גנב, הפר אמונים, ישב בכלא וחזר להיות שר פנים זה לא סתלבט על המציאות? אם שר הבריאות לא נותן לי את התרופה שלי ואמר שאני מחלק אותה לנכדים זה לא סתלבט על המציאות? ביבי נתניהו עם תיקי שוחד זה לא סתלבט על המציאות? המדינה הזאת נהיית בדיחה".

הוא תקף את ראש הממשלה, "אני לא מאמין למילה אחת שיוצאת לו מהפה הבן אדם הזה. הדבר היחיד שאני מסכים עם יאיר לפיד זה שביבי משקר כמו שהוא נושם. אני לא מאמין למילה שלו".