להיות צודק או להיות בכנסת

זה הרגע שבו אנשי מפלגת "עוצמה יהודית" צריכים לקבל את ההחלטה שהיא גם אמיצה וגם חכמה, במקום לדפוק את הראש בקיר. דעה

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ח בתמוז תשע"ט

להיות צודק או להיות בכנסת-ערוץ 7
ראשי עוצמה יהודית
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

1. בעוד פחות מ- 37 שעות חלון ההזדמנויות יסגר. זה הזמן האפקטיבי שנותר עד לרגע שבו כבר לא ניתן יהיה לקבל את ההחלטות הנכונות, והעסק כבר יהיה אבוד.

זה לא הרבה זמן, אבל האמת שגם אין כאן משהו מאוד מסובך. על מנת להכניס לכנסת ה-22 נציג של מפלגת "עוצמה יהודית" לא צריך הרבה. צריך רק להגיד "כן", להצעה שהונחה על השולחן על ידי יו"ר הימין המאוחד איילת שקד.

אם במפלגת "עוצמה יהודית" יקבלו את ההצעה לשיבוץ במקומות 8 ו-13 ברשימת הימין המאוחד אז המפלגה תחזור לכנסת אחרי כ-6 שנות היעדרות. אם לא, הבלוק הטכני עם נעם יביא את אנשי עצמה יהודית בדיוק למקום שאליו הם רגילים, מקום של כבוד בפח האשפה של קולות הימין.

2. במקרה הזה ההחלטה האמיצה היא גם ההחלטה החכמה. השאלה איזה מקום "מגיע" למפלגת "עצמה יהודית" היא שאלה שאין עליה תשובה אמתית. אין מחשבון שאפשר להכניס אליו נתונים ולגלות איזה מקום "מגיע" לכל מפלגה.

מה שכן ברור הוא שני דברים: האחד הוא שנכון לרגע זה, בזמן שנותר ובסיטואציה שנוצרה, ההצעה למפלגת "עוצמה יהודית" לא תשתפר. האם זה הוגן? לא בטוח, אבל זה המצב. השני הוא שמקום 8 ברשימה מבטיח ל"עוצמה" נציגות בכנסת ה-22. מקום ראשון בבלוק הטכני "נעם-עצמה" מבטיח לאיתמר בן גביר קדנציה פוריה נוספת במשרד עורכי הדין המצליח שלו.

לכן, למרות הקושי המסוים להתמודד עם המצב, ברור מהי התשובה החכמה למצב שנוצר, לא בגלל שזוהי בהכרח התשובה הצודקת. זוהי בהכרח התשובה האמיצה, זו שמבינה את גודל השעה, לא רק עבור גוש הימין, גם עבור האינטרס של מפלגת "עוצמה יהודית".

3. וזה המקום להעיר עוד משהו קטן. נכון, "באדיבותם" של שופטי בג"ץ נציג עוצמה יהודית לא נכנס לכנסת ה-21 (לא שחברות בכנסת ה-21 היא כזה כבוד גדול בדיעבד), אבל אנשי הבית היהודי והאיחוד הלאומי הם לא האשמים בכך. צריך לומר את האמת לציבור.

אין ולא היתה דרך ליישם את ההסכם להכנסת נציג עוצמה יהודית לכנסת ה-21 באמצעות חוק נורבגי, משום שחוק כזה כבר איננו קיים. לא היתה גם אפשרות של התפטרות שרים שלא באמצעות החוק הנורבגי, משום שאז הם היו חדלים מלכהן כשרים. השימוש המניפולטיבי שנעשה בימים האחרונים בטענת הפרת ההבטחות פשוט לא נכון. צריך להוריד אותו מהשולחן ולהגיע לדיון כאנשים בוגרים שדנים במציאות בראש פתוח, בלי משקעים ובלי עלבונות.

אסור לתת לרגשות בעייתיים, וגם לא לסכסוכים הפנימיים בתוך מפלגת "עוצמה יהודית" לפגוע שוב בגוש הימין. מדובר ברגע של מבחן לאחריות הלאומית של אנשי עוצמה יהודית, וזה מבחן שפשוט אסור להיכשל בו. מי שרוצה להציל את ארץ ישראל צריך להיות אמיץ לפני הבחירות ולא לצעוק ולזעוק אחרי הבחירות.