חילופי מפקדי השייטת
חילופי מפקדי השייטתצילום: דובר צה"ל

אלוף משנה ד' מונה היום (רביעי) לתפקיד מפקד שייטת 13 בזרוע הים. הוא החליף בתפקידו את אלוף-משנה ט', שכיהן כמפקד שייטת 13 בשנתיים האחרונות וכעת יוצא ללימודים במכללה לביטחון לאומי.

טקס החילופים נערך בבסיס השייטת בעתלית בראשות מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, אמר בטקס כי "פעילויות רבות, עלומות ורחוקות ממדינת ישראל, מתבצעות על ידי לוחמי הקומנדו הימי, במקצועיות ודייקנות שאין כמותה. אתמול בערב, התכנסנו יחד, שייטת 13, שייטת 3 ושייטת 7 לכבוד טקס הענקת לטקס הענקת צל״ש (ציון לשבח) מטעם ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, לשייטת 13 וזאת על פעילות מבצעית פורצת דרך, בה לוחמי שייטת 13 הפגינו עוז, נחישות ויצירתיות. זהו הציון לשבח השישי במספר אשר הקומנדו הימי זוכה לקבל. אני גאה בכם, לוחמי ומפקדי היחידה, המשיכו בדרככם".

הוא פנה אל המפקד היוצא ואמר לו, "ט', במשך שנתיים פיקדת על חוד החנית של זרוע הים. עשית זאת במקצועיות ובדיוק רב. אני מודה לך על תקופה משמעותית זו. ד׳, אתה חוזר הביתה, אני בטוח שתוביל את השייטת להישגים גדולים ופעילויות איכותיות רבות, אני סומך עלייך".

מפקד שייטת 13 היוצא אלוף-משנה ט' אמר באירוע, "אני מסיים היום שנתיים של פיקוד על שייטת 13, יחידה שבמשך 24 שנים, הייתה לי בית ומשפחה. התמודדנו יחד עם אתגרים מבצעיים מורכבים בלוחות זמנים קצרים, נדרשנו להמציא כל פעם משהו חדש ואחר ולאלתר במהלך המבצעים. מתחנו את גבולות היכולת ובמצבים מסוימים גם את גבולות זמן הלילה. כל זה התאפשר כי נמצאים פה האנשים הנכונים - מלאי מסירות והקרבה וחדורי תחושת שליחות- לוחמים ותומכי לחימה, חיילים, קצינים ואזרחים עובדי צה״ל- כולנו יחד גרמנו לזה לקרות. בעיניי אתם עמוד האש שלפני המחנה, תודה שאפשרתם לי להוביל ולהנהיג אתכם. הפיקוד עליכם היה חוויה יוצאת דופן".

מפקד השייטת הנכנס אלוף-משנה ד׳ הוסיף, "בתחושת שליחות גדולה אני מקבל את הפיקוד על שייטת 13. אני חוזר היום הביתה, לבית שבו גדלתי והתחנכתי. מה שמתווה לי את הדרך הם הערכים שעליהם מתבסס הקוד הגנטי של היחידה- הדבקות במשימה, בתנאים קשים ומורכבים, החתירה לניצחון, היצירתיות פורצת הגבולות, הדוגמה האישית, הצניעות והחובה לקיים תחקיר אמת נוקב למצוינות - כי אין דרך אחרת".

"המוכנות והכשירות שלנו לכל משימה ולכל אתגר מתאפשרים בזכות המודיעין, הטכנולוגיה ושיתופי הפעולה אבל לפני הכל הם טמונים בכם - הלוחמים והמפקדים, הלב הפועם של היחידה. הלוחם הוא זה שהופך את הבלתי אפשרי לאפשרי. בדממה, הרחק מהעין, אנו מבצעים את משימותינו, שהשתיקה יפה להן, מתחת למים, מעל המים וביבשה. יחד נפליג לכל אתגר, יחד ננצח ויחד נפרוץ גבולות חדשים", סיכם אל"מ ד'.