משפחת גולדין: לא להשיב את גופת המחבל

אביו של סגן הדר גולדין הי"ד שוחח הבוקר בנושא עם השבויים והנעדרים ירון בלום, ועם המזכיר הצבאי של ראש הממשלה.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בתמוז תשע"ט

משפחת גולדין: לא להשיב את גופת המחבל-ערוץ 7
פרופ' שמחה גולדין
צילום: חזקי ברוך

פרופ׳ שמחה גולדין, אביו של קצין צה״ל סגן הדר גולדין, שוחח הבוקר עם מתאם השבויים והנעדרים ירון בלום, ועם המזכיר הצבאי של ראש הממשלה, תא"ל אבי בלוט.

גולדין דרש מבלום ובלוט לוודא שישראל לא תשיב לעזה את גופתו של מחבל חמאס שחוסל הלילה לאחר שחדר לשטח ישראל ופצע שלושה חיילי צה"ל מחטיבת "גולני".

ממשפחת גולדין נמסר: "פנינו הבוקר בנושא זה על מנת להבטיח כי ממשלת ישראל לא תחזור על טעויות העבר ותשחרר לקבורה גופת מחבל חמאס בעוד חיילי צה״ל והאזרחים הישראליים ממשיכים להיות מוחזקים בעזה".

"ממשלת ישראל בראשות נתניהו כבר השיבה ב-5 השנים האחרונות גופות מחבלים מזוהים עם חמאס למרות החלטות הקבינט בעניין זה והחלטות בג"ץ שפסקו עליה למלא אחריהן", הוסיפו במשפחה.

קצין צה"ל נפצע הלילה (חמישי) בינוני ושני לוחמים נפצעו קל מירי מחבל, שחצה את גדר המערכת בדרום רצועת עזה.

השלושה פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע. המחבל חוסל. מדובר צה"ל נמסר שהמחבל היה חמוש ברובה ורימונים ולבוש במדי חמאס, אך ההערכה היא כי פעל עצמאית. הפלסטינים מדווחים שהמחבל ההרוג הוא האני אבו סלאח מהזרוע הצבאית של חמאס.

דובר צה"ל תת אלוף רונן מנליס על האירוע: "בסביבות השעה שתיים בלילה זיהו תצפיתניות בגזרת כיסופים התקרבות של חשוד לעבר הגדר. בוצעה פעולה למול ההתקרבות, פעולה שגרתית שמתרחשת הרבה. הכוח שהגיע הגיע בתפיסה שהוא בא לאירוע של חדירה. לא ברור בשלב הזה האם הכוח הבין שיש אפשרות שהחשוד חמוש".

מנליס הסביר כי כאשר הגיע כוח צה"ל לשטח החשוד כבר היה בשטח ישראל והתפתח אירוע ירי. "מהירי נפצע בינוני מפקד המחלקה של הכוח. שני פצועים קל אחד מרסיס והשני סבל מצפצופים בעור התוף מהירי שלו עצמו. בשלב הזה הגיעו כוחות מהגדוד (גולני) למרחב ואבטחו אותו. התחילה פעולה של פגיעה במחבל, כל הזמן הוא נשלט בתצפית. המחבל היה חמוש ברימונים וקלצ'ניקוב. הכוחות המתגברים הרגו אותו. במקביל בוצע ירי טנק לעבר עמדה של חמאס. המחבל היה לבוש מדים של חמאס, והשתמש גם באחד הרימונים. האירוע הסתיים כשהוא נהרג במרחב הסוללות שעל הגדר. הכוח הראשוני שממנו הנפגעים לא חיסל את המחבל, הכוח השני חיסל אותו בירי מנשק קל".

עוד נמסר כי הלוחמים זיהו חשוד מתקרב אל גדר המערכת, ולאחר שחצה את הגדר פתח המחבל בירי. החיילים השיבו אש והרגו אותו. כוחות נוספים הוקפצו לאזור, וטנק של צה"ל תקף עמדת חמאס. במהלך האירוע חסם צה"ל צירים בעוטף עזה וכוחות אבטחו את היישובים.