איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: ערוץ 7

מפלגת עוצמה יהודית הגישה את רשימתה לועדת הבחירות המרכזית והיא תתמודד עצמאית בבחירות הקרובות.

זאת לאחר שכשלו המגעים בין הימין המאוחד ועוצמה יהודית על ריצה משותפת, שנמשכו עד לרגעים שלפני כניסת איתמר בן גביר, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין לחדר הוועדה.

במקום הראשון הוצב עו"ד איתמר בן גביר. במקום השני ברוך מרזל, בשלישי ד"ר אדווה ביטון ובמקום הרביעי יצחק וסרלאוף - מנכ"ל המפלגה. במקום החמישי יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין.

במקום השלישי הוצבה כאמור אדווה ביטון, אמה של הילדה אדל ביטון הי"ד, שנרצחה בפיגוע רצחני ע"י בקבוק תבערה שהושלך לרכב בו שהתה.

ביטון היא בת 39, נולדה וגדלה בירוחם, הייתה חברה בתנועת הנוער בית"ר, בה שאבה את החיבור לארץ וקיבלה את הזיקה הציונית. בעלת תואר שני במדעי הרפואה והפרמקולוגיה מאוניברסיטת תל אביב.

בן גביר: רצינו חיבור, לצערנו זה לא קרה ערוץ 7

בן גביר תקף מוקדם יותר את הימין המאוחד. "בפעם הקודמת מנענו ממשלת שמאל ובזכותנו מונו אנשי איחוד הימין לשרים. זו כפיות טובה כלפנו. ישבתי עם שקד ביקשתי את המקומות 5 ו-8. הציעו לי מקום 8 וסגן יו״ר הכנסת או סגן שר או יו״ר ועדה", אמר בן גביר.

הוא הוסיף, "איילת שקד קיימה איתי שיחה היום לפרוטוקול בלבד. יש גורמים שמונעים מטעמי אגו ואני מכוון את החיצים נגד בנט שיש לו ברית עם לפיד. הוא הוביל לפיצוץ ההסכם עם הימין המאוחד. אני מקווה שבנט לא יהיה חתום על הקמת ממשלת שמאל".

מרזל: "נעשו דברים בכוונה כדי לפגוע בנו" ערוץ 7

יו"ר האיחוד הלאומי השר בצלאל סמוטריץ' מתח ביקורת על החלטת עוצמה יהודית ללכת בנפרד "ולשרוף" עשרות אלפי קולות לגוש הימין.

"עוצמה עדיין חושבים לעשות דווקא, לא לקחת את ההצעה שלנו שמכניסה להם ח"כ וודאי לכנסת, ללכת להרפתקה חסרת סיכוי שתשאיר אותם בחוץ ורק תזרוק קולות ימין לפח? והכל רק בגלל אגו? אם זה כך אז הם באמת לא בשלים ציבורית כדי להיכנס לכנסת. נקודה", דברי סמוטריץ'.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו