"מנהלת הליגה מתעמרת בקבוצות הקטנות"

אחרי ההסכם שנחתם אמש, חזית חדשה מול מנהלת הליגה בכדורסל - מצידה של מנהלת הליגה הלאומית. "מתנהלת ביוהרה ובאפליה של ממש"

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ט בתמוז תשע"ט

כדורסל (ארכיון)
כדורסל (ארכיון)
ישי קרוב

חזית חדשה. רק אתמול הגיעה אל סיומה המחלוקת הארוכה בין ארגון השחקנים ומנהלת ליגת העל בכדורסל בתיווך משרד התרבות והספורט, וכבר היום (חמישי) מזמינה על עצמה מנהלת ליגת העל כעס חדש - הפעם מצידה של האחות הקטנה, מנהלת הליגה הלאומית.

במכתב ששלחו במנהלת ליגת העל לראשי קבוצות הליגה הלאומית ועליו מכותבים גם יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי והמנכ"ל יעקב בן שושן, נכתב כי ישנם 3 תנאי סף בכדי שקבוצות מהליגה הלאומית יוכלו להשתתף בליגה הבכירה.

הרקע לדברים מגיע לאחר שבאיגוד הכדורסל הוחלט להגדיל את הקבוצות המשתתפות בליגה הבכירה ל-14, דבר שבמנהלת הליגה סרבו בתוקף. בשל העובדה כי המנהלת הינה רק מפעילה את הליגה ומאחר שהיא כפופה לאיגוד הכדורסל, לא עזרו לה מאמציה לדחות את ההחלטה על הגדלת הליגות.

כעת, זו מעלה שלב בניסיון להביא לביטול הגדלת הליגה כשניסחה 3 תנאים שעל הקבוצות העולות לליגת העל מהליגה הלאומית החל מסיום העונה הבאה, לעמוד בהם.

התנאים הראשונים שיצטרכו לעמוד בו הקבוצות העולות לליגת העל נוגעים בתקציב - כשעל הקבוצות העולות יהיה להעמיד תקציב מינימום של 6.5 מיליון שקל, כשלפחות 75% ממנו יהיה שכרם של השחקנים ועובדי המועדון.

התנאי הנוסף שנוגע בתקציב וקשוח עוד יותר עבור הקבוצות העולות לליגת העל הוא כי עליהן להעביר את תקציב המינימום תוך חודש ימים מרגע סיום הליגה.

עוד נכתב כי קבוצה אשר תעפיל לליגת העל תהיה חייבת להתאים את אולם הכדורסל הביתי שלה, בו תארח את משחקיה הביתיים, להגעה של לא פחות מ-2,500 אוהדים. במנהלת ליגת העל אמרו כי אם ישנן תכניות בניה עתידיות וקרובות לביצוע בתוך שנתיים של אולם כזה, אזי גם אולם בעל 1,300 מקומות יספיק לקבוצה אשר תעפיל לליגת העל.

כאמור, במנהלת הליגה הלאומית קיבלו בזעם את המכתב בו התבשרו על תנאי סף לקבוצות המעפילות לליגת העל, כאשר טענו כי מנהלת ליגת העל נוהגת ביומרה ומפלה בין הקבוצות השונות.

"מנהלת ליגת העל ממשיכה בשלה להתנהל ביוהרה ממגדל השן בו יושבים חבריה. בהחלטות שרירותיות שקיבלה מנהלת ליגת העל, בוחרים חבריה להתעמר בקבוצות שיעלו מהליגה הלאומית", כתב יו"ר מנהלת הליגה הלאומית, עוגן יוחננוב בתגובה.

לדבריו של יוחננוב, "מדובר בדרישות מופרכות והזויות. כיצד בתוך 30 יום מניצחון קבוצה ועלייתה לליגת העל עליה לאשר תקציב בסך של כ-6.5 מיליון שקלים בעוד קבוצות ותיקות בליגת העל נדרשות לאשר את תקציבם רק מאוחר יותר?".

עוד טען יוחננוב כי גם הגבלת אולמות הכדורסל אינה עומדת בקנה אחד עם הנהוג כיום בליגה הבכירה. "נשאלת השאלה, כיצד נרצה לדרבן ולעודד קבוצות לנצח ולהעלות ליגה עם גזירות שכאלו? מדובר באפליה של ממש ובפעולות לא שוויוניות אשר פוגעות בעתיד הקבוצות בליגה הלאומית ויענו בתשובה משפטית הולמת" הבטיח יוחננוב.

אחרי המחלוקת סביב מספר השחקנים הזרים והישראלים ושיטת המשחקים, נראה כי מנהלת ליגת העל בכדורסל בדרך למחלוקת נוספת סביב הכדורסל הישראלי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il